iMagazine

Messages in iCloud w macOS 10.13.5 High Sierra

03/06/2018, 12:45 · · · 4

Wczoraj Apple wydało macOS 10.13.5 High Sierra, która m.in. wprowadza Messages in iCloud

Jednak 10.13.5…

Gdy debiutował iOS 11.4 z Messages for iCloud, to ten dokument wsparcia na stronie Apple twierdził, że potrzeba jest „najnowsza wersja macOS”, bez precyzowania która. W dniu publikacji i kilka dni później było to 10.13.4, stąd moje pytanie do nich, pomimo że spodziewałem się pomyłki z ich strony. Prawdopodobnie problemem było po prostu opóźnienie w wydaniu 10.13.5, na co nie będę narzekał, bo lepsze to niż mieć problemy.

A samo Messages in iCloud?

Biorąc pod uwagę, że…

  • jest to funkcja, którą zaprezentowano podczas WWDC 2017, blisko rok temu,
  • której istnienie nie jest reklamowane w żaden sposób,
  • jest domyślnie wyłączona,
  • której włączenie spowoduje, że darmowy pakiet 5 GB danych iCloud, z którego większość ludzi korzysta, natychmiast się zapełni,

… to spodziewam się, że na WWDC 2018 te darmowe 5 GB wzrośnie do wyższej liczby – liczę na 50 GB – a reszta pakietów potanieje. To oczywiście tylko moje prywatne podejrzenia, bo realista we mnie spodziewa się, że łatwiej firmie będzie nie uwypuklać tej funkcji i pozostawić pakiety na tym samym poziomie. Pomimo tego trzymam kciuki za więcej przestrzeni dla użytkowników iClouda…

4

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
andig89KOLeC.ArtekMiL Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MiL
Gość
MiL

Prędzej mi kaktus wyrośnie niż Apple da coś za darmo :)

Artek
Gość
Artek

myślę że jeśli coś dadzą to raczej 10,15 GB a nie 50

KOLeC.
Gość
KOLeC.

U mnie po wszystkich aktualizacjach, włączeniu wiadomości iCloud zgodnie z powyższymi, odczekaniu na synchronizację nadal nie działa usuwanie na podłączonych iUrzadzeniach. Poza tym coś jest nie tak z rozmiarem wiadomości w iCloud. Mac podaje co innego, iOS co innego, a nawet zero KB! Wyglada tak, jakby zrobiły sie w iCloud dwie rożne bazy Wiadomości, ale sie nie znam. Możliwe to? Ktoś miał podobnie i wie jak to rozwiązać?

andig89
Gość
andig89

Niespecjalnie się zaskoczyłem brakiem większych pakietów. Fakt, powinny się zwiększyć, ale ogłoszenie tego bardziej pasuje dla konsumenckiej konf. niż teraz. Przez 3miechy dodatkowe $ wpłyną, a potem zwiększą i część ludzi zostanie. Paru popsioczy, ale $ będzie się zgadzać :).