iMagazine

Exclusive: Orange pracuje nad wprowadzeniem eSIM w Polsce jeszcze w tym roku, również dla Apple Watcha

02/07/2018, 15:11 · · · 17

W zeszłym roku, przy okazji debiutu Apple Watcha Series 3 w wersji z LTE, opisałem technologię eSIM, którą wykorzystuje – zapraszam do artykułu Apple Watch Series 3 – jak to jest z tym LTE i dlaczego prędko go w Polsce nie zobaczymy, jeśli go jeszcze nie czytaliście. A dzisiaj zapraszam do nowych informacji, które otrzymałem od osoby pragnącej zachować anonimowość, związanej z tematem wdrażania eSIM w Polsce u naszego pomarańczowego operatora, czyli Orange.

Dowiedziałem się, że wdrażanie eSIM trwa już od jakiegoś, bliżej nieokreślonego czasu, a projekt jest obecnie w fazie testów. Te trwają już ponad miesiąc, a zaakceptowanie tej technologii powinno zająć kolejne 1-2 miesiące. Realnie rzecz biorąc, na podstawie informacji mi przekazanych, powinniśmy się spodziewać eSIM w Orange najwcześniej na jesieni 2018.

Technologia eSIM może być wykorzystana nie tylko do Apple Watcha – możemy się jej również spodziewać w następnych generacjach iPhone’ów oraz smartfonów innych producentów. Do tego też dochodzą zastosowania bardziej techniczne jak, chociażby w systemach alarmowych lub w samochodach.

Po początkowym entuzjazmie eSIM-em w Apple Watchu trochę ochłonąłem i raczej nie będzie to technologia, za którą będę chciał dodatkowo płacić. Wyjątkiem jest sytuacja, w której operator ja „dorzuci” do istniejącego abonamentu w cenie lub za naprawdę symboliczną opłatą. W końcu umówmy się, że na Apple Watchu wykorzystam ułamek ułamka procenta moich miesięcznych 80 GB, więc płacenie za to ma średni sens, tym bardziej że chyba jedynym momentem, w którym potencjalnie będę bez iPhone’a, to podczas biegania. No chyba, że sensownie rozwiążą na nim słuchanie podcastów za pomocą streamingu…

Jednak największą zaletą wprowadzenia u nas eSIM-a będzie fakt, że Apple analogicznie powinno do polskiej oferty wprowadzić modele GPS + Cellular, w tym wersje ze stalowymi i ceramicznymi kopertami.

17

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


17
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
10 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
Piotr KubiakKrzysztofMichałPodpisssPodpisss Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Al
Gość
Al

Wojtek, ale jak to w praktyce jest z eSim? Mając urządzenie z tą technologią, mogę tak jak przy zwykłym SIMie „wgrać i zmienić kartę” na dowolnego operatora (zakładam, że będzie ich więcej) , czy jak już mam Apple Watcha z LTE Orange to do końca życia Apple Watcha jestem skazany na operatora z którym wystartowałem usługę? Taka odmiana SIMlocka? Pozdrawiam

MacGregor
Gość

I to jest ciekawa wiadomość … jakby jeszcze iOS na iPadzie dostał obsługę wielu kont dla różnych użytkowników to byłbym skłonny wydać trochę złotówek :)

nada
Gość
nada

wielu kont na iPadzie nie będzie, to osobiste urządzenie.

Czepialski
Gość
Czepialski

Za zbudowanie zdania podobnego do pierwszego akapitu otrzymałem w liceum pałę z wypracowania. Polecenie od polonistki: rozbić taki makaron na kilka zdań.

W tym wypadku w pełni się zgadzam z jej nauką. Ten akapit (jedno zdanie) jest całkowicie nieczytelne. Jego sens można oczywiście zrozumieć, ale dawno takiego zgrzytu w mózgu nie miałem.

Jak już się czepiam, to za ciosem skomentuję również przedostatni akapit.
eSIM jest technologią, za którą nie chciałbyś płacić? Czy jednak akceptowalna jest symboliczna opłata?
No i jeszcze „ułamek ułamka procenta” – czy to czasem nie jest promil?
„operator ja” -> „operator ją”

Grzeg
Gość
Grzeg

Zgadzam się w 100%. Wojtek ma w głębokim poważaniu szacunek dla czytelników wyrażany przez umiejętność pisania ciekawych i poprawnych stylistycznie tekstów. Liczy się tempo i licznik kliknięć. Statystyki ilościowe do zaprezentowania reklamodawcom. Jakościowych już nikt nie robi. Było by słabo.

Michał Jadczak
Gość

To nie jest bolączka ylko tego serwisu. Zdecydowana większość tzw. „blogerów” czy „dziennikarzy” (oczywiście głównie we własnym mniemaniu) ma głęboko w czterech literach zasady języka polskiego. Wystarczy kliknąć pierwszy lepszy tekst na Spider’s Web czy Antyweb i wychodzi cały brak poszanowania dla języka. Gramatyczno-stylistyczny rynsztok.

Podpis Wymagany
Gość
Podpis Wymagany

Cieszymy się bardzo, szansa na Apple Watch Series 4 LTE w Polsce

Czerwek
Gość

A przypadkiem nie wiadomo nic o wprowadzeniu eSim przez T-Mobile?

Michał
Gość
Michał

A wiesz może czy będzie możliwość połączenia zegarka z esim w Orange z telefonem z kartą np. T-Mobile?

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Czytałem, taki artykuł w 2014 roku i że w 2017, to już kart SIM nie będzie!!!? Założę się o mojego iPhona, że do 2020, nic nie wprowadzą. Ja czekam, aż wyrzucę telefon na rzecz zegarka z eSIM.

Piotr Kubiak
Gość

Oddawaj iPhona – przegrałeś :) eSIM w Orange potwierdzone przez Apple