iMagazine

Allegro zamierza wprowadzić płatności Apple Pay

04/07/2018, 20:48 · · · 6

Apple Pay cieszymy się od niespełna trzech tygodni, doczekało się ono w tym czasie bardzo dobrego przyjęcia w Polsce. Ale Apple Pay to nie tylko płatności zbliżeniowe zegarkiem lub telefonem, to także zakupy online na stronach WWW. Te są dostępne w wielu sklepach online na świecie, teraz kolej na coś z polskiego podwórka. 

Jak donosi serwis www.cashless.pl, powołując się na rzecznika prasowego Allegro, Pawła Klimiuka, serwis pracuje nad wdrożeniem tego sposobu płatności. To potwierdza też nasze informacje, które otrzymywaliście w formie plotek, tuż po starcie usługi w Polsce. Zdecydowali się na takich ruch właśnie dlatego, że start Apple Pay w Polsce, okazał się wielkim sukcesem. Allegro od jakiegoś czasu pozwala na płatności Google (Android) Pay w swojej aplikacji mobilnej.

Wdrożenie tej płatności ma nastąpić w najbliższych miesiącach. Jak słusznie zauważa www.cashless.pl, może się to odbyć za pośrednictwem którejś z platform płatności jakie są dostępne w Allegro czyli PayU lub Przelewy24. Szczególnie wdrożenie za pomocą tego drugiego serwisu było by świetną informacją, bo jest on dostępny na bardzo wielu stronach prowadzących sprzedaż online.

Aby płacić online na stronach WWW za pomocą Apple Pay należy skorzystać z przeglądarki Safari na dowolnym urządzeniu Mac wprowadzonym na rynek po 2012 r., z systemem operacyjnym nie starszym niż macOS Sierra. W tym przypadku potwierdzanie płatności odbywa się za pomocą urządzenia iPhone 6 lub nowszego, Apple Watch bądź czytnika Touch ID w MacBookach Pro.

6

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
WielosmakowyjendrekcypisekNorbert CałaProtorout (@Protorout) Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Protorout (@Protorout)
Gość

To chyba nie jest normalne ze człowiek cieszy się z kadego udogodnienie pozwalającego łatwiej wydawać swoje pieniądze.

cypisek
Gość
cypisek

A ja cieszę się, gdy wy się cieszycie, bo wtenczas jesteście tacy pocieszni :)

jendrek
Gość
jendrek

Ja mam wrażenie, że PayU już dawno wyprzedziło dostępnością Przelewy24

Wielosmakowy
Gość
Wielosmakowy

Można też kupować za pomocą iPada (każdy który ma Touch ID) przez Safari. Co jest najwygodniejszą formą ze wszystkich oferowanych wg mnie (nie licząc macbooków z Touch ID), bo przeglądanie stron na iPhonie zbyt wygodne nie jest, a maki bez TouchID wymagają sięgania po iP.