iMagazine

Duże zmiany dla Tweetbota i Twitterrific wchodzą w życie już 16/08/2018

10/08/2018, 10:17 · · · 2

Za niecały tydzień czekają nas spore zmiany jeśli korzystamy z klientów trzecich do Twittera. Zmiany obejmą oczywiście nie tylko Tweetbota i Twitterrifica, ale również wszelkie inne aplikacje trzecie tego typu.


Ten artykuł zawiera błędy i nieścisłości. Zapraszam do przeczytania Od 16/08/2018 nie będzie żadnych powiadomień push w Tweetbot, Twitterrific i podobnych klientach Twittera, opublikowanego kilka dni później i zawierającego poprawne informacje na ten kontrowersyjny temat.


Twitter wyłącza streaming API 16 sierpnia 2018 i zastępuje go innym, płatnym. Nikt zainteresowany raczej z niego nie skorzysta, chociaż teoretycznie może się to zmienić, więc funkcjonalność aplikacji trzecich zostanie ograniczona. Zniknie streaming, co oznacza, że będzie trzeba ręcznie odświeżać timeline. Znikną też powiadomienia dla like’ów i retweetów, a co za tym idzie, statystyki w Tweetbocie, które na tym bazują. Powiadomienia dla mentions, quotes, DM-ów i pozostałych rzeczy, prawdopodobnie będą opóźnione o 1-2 minuty. Biorąc pod uwagę jak przyzwyczailiśmy się do żywych i natychmiastowych dyskusji na Twitterze, to będzie spore ograniczenie.

Z tej okazji przesiadam się z Tweetbota, z którego korzystam „od zawsze”, na Twitterrific na kilka dni – zobaczymy jak bardzo mi się spodoba.

PS. Obecnie zdecydowałem się na taką konfigurację…

2

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.


2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
macpretoriansMariusz Włodarczyk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariusz Włodarczyk
Użytkownik

A po co przesiadać się z Tweetbot na Twitterrific skoro ten drugi korzysta z tego samego API i jego funkcjonalności też zostaną ograniczone? Jak już korzystać z czegoś zewnętrznego to niech przynajmniej jest synchronizacja timeline między urządzeniami. Bez tego Twittera nie da się używać na więcej niż jednym urządzeniu. :(

macpretorians
Gość

Ja mam wrażenie że ja już mam opóźnione działania. A jeśli chodzi o odświeżanie, to od 3 dni niestety muszę ręcznie odświeżać.