Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu 5 powodów, dla których iPad Pro może być Twoim następnym komputerem – nowa reklama Apple

5 powodów, dla których iPad Pro może być Twoim następnym komputerem – nowa reklama Apple

Paweł Okopień
paweloko
6
Dodane: 6 lat temu

Apple wypuściło klip zatytułowany „5 powodów, dla których iPad Pro może być Twoim następnym komputerem” (5 reasons iPad Pro can be your next computer). W minucie w obrazowy sposób Apple stara się przekonać, że iPad oferuje znacznie więcej niż przeciętny komputer.

O to 5 powodów, według Apple dla których iPad Pro powinien zastąpić komputer:
1. Ma więcej mocy (more powerful) niż większość komputerów
2. Jest wszechstronny – może pełnić funkcję skanera, aparatu, książki, notesu, służyć do oglądania filmów, być studiem muzycznym, czy właśnie komputerem
3. Jest mobilny za sprawą opcjonalnego modemu LTE
4. Jest łatwy w obsłudze dzięki gestom
5. Może jeszcze więcej za sprawą Apple Pencil

Przyznam, że Apple choć stara się ukazać przewagi iPada Pro, to w dużym skrócie pokazuje jego wszechstronność, a następnie pokazuje detale takie jak LTE, Gesty, czy Apple Pencil, który jest dodatkowo płatny. Dla mnie właśnie ta wszechstronność w połączeniu z łatwością obsługi wydaje się być koronnym argumentem. W rzeczywistości Apple ma jeszcze trochę pracy po stronie software’u aby w pełni udowodnić swoją tezę. Choć sam uważam, że dla wielu osób wystarczającym komputerem jest iPad i to w wydaniu najprostszym za 1599 zł.

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko
Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 6

Kupiłem okładkę z klawiaturą Logitech to starego Aira 2 i testuję. Pojechałem już w delegację z iPadem a bez MBP i było OK. Biorę iPada na spotkania. Ale przy biurku nie jestem w stanie zrezygnować z dużego monitora, a ten na razie obsługiwany jest przez iPada pro bez sensu. Zaczynam zazdrościć windowsiarzom Surface GO – też tablet, ale można mieć monitor 4K60Hz z oknami i myszą, obsługę pendrajwów i pełnokrwistą przeglądarkę…

Jak moje testy wypadną pozytywnie, to kupię iPada pro, a na biurko trafi nowy Mac mini. Jak nie, to znów będzie MBP 13 a iPad tylko do czytania gazet.

Moja teoria jest taka – Apple będzie rozwijało iPady w stronę laptop replacement, ale nie przejdzie na procesory Ax w laptopach i komputerach – Mac OS będzie stopniowo wypierany przez ipadową wersję iOS. Nie będzie aktualizacji Mac Booka – tę rolę ma pełnić iPad Pro.

Pawle, iPad to nie jest komputer. Sporo osób nie postawi znaku „=„ między komputerem a tabletem. Dla Ciebie to jeden grzyb skoro tobie komputer służy do cytuję:
„…Do zrobienia zakupów w sieci, przeczytania wiadomości, wykonania opłat za rachunki, rozmowy z bliskimi…” Ja używam do tego telefonu…