iMagazine

Zakupy w App Store, Apple Music i iTunes z płatnością u operatora PLAY

06/12/2018, 10:35 · · · 4

Dziś mamy sporo newsów związanych z naszymi lokalnymi operatorami i Apple. Wcześniej pojawiła się oficjalna informacja od Apple na temat eSIM w Orange, a teraz PLAY informuje o wdrożeniu „carrier billing”

Czym jest „carrier billing” – to dodatkowa forma płatności dzięki której możemy płacić za zakupy w iTunes Store, App Store i Apple Books oraz za subskrypcję usługi Apple Music. Nasze wydatki zamiast ściągane automatycznie z karty podpiętej pod sklepy będą doliczane do rachunku u operatora, w tym przypadku PLAY. To narazie jedyny operator w Polsce, który pozwala na taką dla wielu osób wygodną metodę.

 

W celu zaspokojenia rosnącego popytu na cyfrową rozrywkę w Polsce, od 6 grudnia 2018 klienci PLAY będą mogli płacić za zakupy w App Store, Apple Music oraz iTunes realizowane z urządzeń Apple za pomocą usługi ‘carrier billing’, która jest pewną, bezpieczną oraz uniwersalną metodą płatności.

Usługę ‘carrier billing’ można aktywować w kilku prostych krokach. Klienci PLAY posiadający nowe lub obecne Apple ID wybierają ‘carrier billing’ jako metodę płatności w swoich ustawieniach konta na App Store, Apple Music oraz iTunes ze swojego iPhone’a, iPada, odtwarzacza iPod touch oraz z Maca lub na iTunes ze swojego komputera stacjonarnego.

Apple przygotowało specjalny poradnik, jak to ustawić, ale jest to naprawdę proste i sprowadza się do podania naszego numeru telefonu, a następnie wpisania kodu, który otrzymamy na telefon.

Operator PLAY, jest w tym przypadku tylko pośrednikiem płatności i nie będzie wiedział nic o naszych preferencjach zakupowych. Warto o tym wspomnieć bo pewnie sporo osób może się tego (w sumie nie wiem czemu) obawiać.

źródłoblogplay.pl

4

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
KarolPiotr KubiakDawidkMateusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mateusz
Gość
Mateusz

Czy to znaczy, że podpinając płatności w Play, zamiast karty płatniczej, firmy będą mogły bezproblemowo otrzymać faktury VAT (od Play właśnie) na zakupione aplikacje w App Store?

Dawidk
Gość
Dawidk

Oo dobre pytanie

Karol
Użytkownik
Karol

Od dawna już poprzez playa można w ten sposob płacić w sklepie Google. Kwota za zakupy jest doliczana oddzielnie do kwoty za fakturę za usługi tele, a na samej fakturze widnieje oddzielnie pozycja
„Zakupy Mobilne – kwoty pobrane na rzecz osób trzecich”
Natomiast przy rozliczeniu konkretnego już numeru jest dokładnie podana nazwa pakietu zakupionego w sklepie, np „Zakup Google: GOOGLE – Bag of Gems (Clash of Clans)”
A jak taki zakup wytłumaczysz księgowej i po co Ci to do pracy to już twoja sprawa, rzecz jasna programy itd jak najbardziej można wrzucać w koszty ale ja mam to zablokowane bo prowadzi w większej firmie do nadużyć.

Piotr Kubiak
Gość

Jeśli mam amerykański iTunes to też będę mógł płacić przez polskiego operatora? (zamiast kupować karty iTunes na np. amerykańskim amazonie)