iMagazine

Monitor snu od Apple już w sprzedaży

10/12/2018, 09:45 · · · 3

Po Apple i Beats przyszła pora na trzecią markę z Cupertino – jest nią Beddit. Apple przejęło firmę w 2017 roku i postanowiło pozostać przy tej nazwie. Właśnie wprowadzono do sprzedaży nową generację monitora snu, który można kupić także w polskim Apple Store Online.

Beddit Sleep Monitor doczekał się wersji 3.5. To specjalny pasek z czujnikami, który kładziemy na łóżku. Zbiera on i analizuje informacje o długości naszego snu, tętnie, oddechu i chrapaniu, a także temperaturze i wilgotności w pomieszczeniu. Zadaniem urządzenia jest polepszenie jakości naszego snu i uzyskanie efektywniejszych pobudek. Urządzenie dostępne jest za 699 zł. To pierwsza generacja urządzenia, która została opracowana już po przejęciu przez Apple.

Ciekawa jest decyzja Apple związana z tym produktem. Apple przejęło firmę w 2017 roku i aktualizuje produkt pod jego oryginalną nazwą, nie jako własny produkt. Do tej pory Apple przejmowało firmy i zwykle zamykało biznesy, wdrażając technologie we własnych produktach. Tutaj ewidentnie takie akcesorium nie mieści się w bezpośrednim portfolio Apple, jednocześnie firma nie zamierza go porzucać. Choć jestem przekonany, że zakup ten był podyktowany innymi aspektami niż samo urządzenie. Prawdopodobnie za Beddit kryją się wartościowe rozwiązania technologiczne, czy też algorytmy, które Apple chciało pozyskać, a sam monitor snu jest jedynie dodatkiem.

Monitor snu w portfolio Apple to także kolejny przykład tego jak firma skupia się na rozwiązaniach związanych z szeroko rozumianym zdrowiem. Apple Watch w obecnej formie i Beddit to zapewne nie wszystko, co firma ma w planach w tym aspekcie.

3

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ir@sMiLŁukasz Stanek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łukasz Stanek
Użytkownik

Jaką aplikację do analizy snu polecacie na AW?

MiL
Gość
MiL

Stare USB? To gdzie mam sobie to podłączyć? Tam ktoś myśli?

ir@s
Gość
ir@s

Do dołączonego do zestawu zasilacza USB, bo niby gdzie indziej?