iMagazine

Następca iPhone’a XS ma mieć trzy aparaty

07/01/2019, 12:11 · · · 13

Wczoraj pojawiły się wyjątkowe informacje na temat następców iPhone’a XS, XS Max i XR. @OnLeaks i Digit przekazały kilka interesujących informacji, które zostały potwierdzone przez @IceUniverse

Oto rzekome informacje na temat tegorocznych modeli iPhone’ów:

  1. Apple przygotowuje trzy nowe telefony na koniec 2019 roku.
  2. Będą kontynuacją obecnej linii, czyli 5,8-calowego XS, 6,1-calowego XR i 6,5-calowego XS Max.
  3. Następca XS (@OnLeaks nazywa go „iPhone XI”) ma mieć trzy aparaty, umieszczone na kwadratowej „wyspie” z zaokrąglonymi rogami.
  4. Aparaty będą umieszczone w kształcie trójkąta – po lewej stronie „wyspy” będą dwa obiektywy, jeden nad drugim, podobnie do obecnego ustawienia. Na prawo od nich, dokładnie pomiędzy nimi, znajdzie się trzeci aparat.
  5. Jeśli wierzyć informacjom Bloomberga z grudnia 2018 roku, to może tutaj chodzić o integrację technologii 3D w tylnych aparatach, która prawdopodobnie pomagałaby w rozwiązaniach AR i VR.
  6. Ten model iPhone’a, z trzema obiektywami, jest obecnie w fazie EVT1, czyli może jeszcze ulec zmianom, zanim trafi do kolejnych faz. Następną fazą, po EVT, jest DVT2, a potem jeszcze zostaje PVT3.
  7. Plecy iPhone’a mają pozostać szklane, a wycięcie w przednim ekranie będzie nam towarzyszyło jeszcze w 2019 roku. Technologia wycinania dziur w ekranie, wzorem Galaxy S10, ma rzekomo trafić do iPhone’ów dopiero w 2020 roku.


Osobiście mam nadzieję, że trzeci aparat nie będzie wyłącznie wykorzystywany do 3D, AR lub VR, ale że będzie to trzeci ogniskowa. Obecnie iPhone XS ma obiektyw 26 mm i 56 mm. Idealnym dopełnieniem byłaby ogniskowa w rejonie 85-135 mm. Niezależnie od powyższego, spodziewam się, że cena iPhone’a może wzrosnąć jeszcze bardziej.

  1. Engineering Validation Test.
  2. Design Validation Test.
  3. Production Validation Test.
13

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


13
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
4 Thread replies
12 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Luc ZiNikitaartlouMacGregor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karol
Gość
Karol

Boże nie…

Piotr
Gość
Piotr

Wiem iż póki co to spekulacje – ale co raz gorzej to widzę … nie wiem gdzie zmierza Apple ale tak czy inaczej idzie to w złym kierunku. Gdzie ta innowacyjność ?! Dostali chińskie ostrzeżenie – a miko to nadal nastawiają się na zysk i tylko zysk – oby to nie był początek końca …

Konrad
Gość
Konrad

Dramat. Apple nie idź tą drogą bo to będzie koniec ery iPhone. Albo ci z Apple się otrząsną i w końcu zaoferują coś innowacyjnego albo rzeczywiście nastąpi odpływ użytkowników. Nie wiem jak można tworzyć takie szkaradiejstwo. Wrrr to będzie wyglądać okropnie z tą „wyspą”. Widać , że pomysłu brak….

Luc Zi
Użytkownik
Luc Zi

…jaka wyspa – to „narośl” :) i wygląda zaiste szkaradnie. Jak lubię Apple tak to jest design spaprany elegancko.

Mariusz
Gość
Mariusz

Jeżeli tak ma wyglądać nowy iPhonie to ja dziękuję. Wybiorę Szajsunga 🤧

lou
Gość
lou

w zasadzie od iphone’a 5 co design mówi się to samo. O nie, zaczyna wystawać. O nie, wystaje jeszcze bardziej. O nie, teraz są już dwa. O nie, teraz są 3… Generalnie nic nowego ani egzotycznego, zawsze będą takie reakcje. Chociaż ten brak kompozycji i symetrii karygodny. Aczkolwiek już w XR pozwolili sobie na niesymetryczne wejście do kabla lighting… Ive już generalnie na wakacjach od dłuższego czasu.

Gdybym miał umiejscowić 3 obiektywy – to dałbym je na poziomym, szerokim pasku. Tak by np móc robić efekt 3d w animacji pomiędzy tymi obiektywami. Dziwi mnie czemu wciąż chyba nie istnieją rozwiązania do działania dwóch obiektywów jednocześnie dla trochę bardziej abstrakcyjnych efektów specjalnych

Paweł
Użytkownik
Paweł

Do jakiegoś VR czy AR to by mi nie było w ogóle potrzebne, nie czułbym chęci zmiany, ale gdyby trzeci miał ogniskową ok. 100 mm brałbym od razu.

Fajnie by było, jakby klikając x2 czy w przyszłości x4 aparat za każdym razem przełączał się na drugi obiektyw a nie robił cyfrowego zoomu. To jest irytujące.

lou
Gość
lou

teraz x2 robi cyfrowy zoom??

Paweł
Użytkownik
Paweł

Nie zawsze, zauważyłem, że prawie zawsze tak jest jak robię jakieś przedmioty z bliska (około 10-15 cm) nawet przy bardzo dużym świetle, ale również aparat zrobi cyfrowy zoom jak obiekt jest dalej niż 1 metr ale jest nie za dużo światła. Wówczas woli wybrać obiektyw z f/1.8 i cyfrowo przybliżyć.

Jakość tych zdjęć jest okropna w porównaniu do identycznych kadrów zrobionych drugim aparatem. Zdjęcie dostaje mocnego efektu akwareli – w przybliżeniu składa się z dużych plam barwnych i przypomina obraz narysowany farbkami.

Aplikacja Moment umożliwia wymuszone przełączanie x1 i x2, tam nie decydują algorytmy czy aparat zrobi z cyfrowym zoomem czy z optycznym. Można wówczas porównać co tracimy dzięki algorytmom sztucznej głupoty 😉.

lou
Gość
lou

A to tego nie wiedziałem, że to dzieje się losowo. Na razie miałem okazję tylko się bawić na sklepowych czy cudzych i przysłaniałem palcem drugi obiektyw – za każdym razem wychodziło, że używa drugiego obiektywu.

MacGregor
Gość
MacGregor

Bardzo fajnie zapowiada się galaxy S10 jak na tą maszkarę patrzę :)

art
Gość
art

mam nadzieję, że po śmierci nie ma niczego. Bo jeśli się niestety mylę to duch śp. Steva też jest. I widzi. I ocenia. I prawdopodobnie ma ochotę pacnąć z liścia geja i projektanta. Bo ani jeden nie zarządza ani drugi nie projektuje. To są jakieś ulepy. Ewentualnie Sir Jonathan Ive zwariował … lub okazał się szpiegiem Samsunga i dożyna właśnie najlepszy produkt Apple w imieniu konkurencji. Szanowne APPLE czy wam nikt nie mówił że piękno tkwi w prostocie ? Oferty, wzornictwa i nazewnictwa ? Tym kimś był chyba śp. Steve ? Prawda ? Jeszcze jedno, jaki był powód waszego (prawie) upadku przed przyjściem śp. Steva ? Chyba historia zatacza koła, ale tym razem nie ma Steva …

Nikita
Gość
Nikita

czy to prawda że Jonathan Ive został uwięziony w łazience kampusu Apple przez na wpół ślepą małpę która zajęła jego miejsce przy desce kreślarskiej ???? Sądząc po szkaradnej bryle tego badziewia mogę w te plotki uwierzyć. Gdzież jesteś piękny iPhonie ….