iMagazine

Tesla Model 3 dostępna w Polsce w abonamencie Qarsona

26/06/2019, 11:51 · · · 7

Qarson to lider francuskiego rynku sprzedaży aut na abonament z polskimi korzeniami. Do naszego kraju wszedł na początku roku, a stoiska firmy możecie znaleźć w wielu galeriach handlowych. Do tej pory oferował auta dość budżetowe w abonamentach od 500 zł. Teraz się to zmienia i od dzisiaj (26 czerwca) do stałej oferty Qarsona wchodzi Tesla Model 3

Przy okazji komunikatu prasowego o wprowadzeniu tego modelu dowiedzieliśmy się trochę ciekawostek na temat rynku elektromobilności w Polsce.

Od stycznia do maja br. liczba rejestracji wzrosła o 100% wobec analogicznego okresu 2018 r. – z 815 do 1633 pojazdów zeroemisyjnych. Dziś po polskich drogach jeździ 5,9 tysięcy aut elektrycznych,
w tym również Tesli, która nad Wisłą jeszcze nie posiada oficjalnego dealera.
W rezultacie spośród 34 zarejestrowanych w tym roku modeli marki tylko 10 aut było nowych.

Jednak właśnie za sprawą Qarsona od dziś można mieć Tesle w Polsce niejako oficjalnie. W ofercie Qarsona dostępne będą dwie wersje Tesla Model 3, Standard Range Plus oraz Long Range AWD. Pierwsza oferuje zasięg ponad 400 km, a koszt miesięcznego wynosi 3999 zł brutto przy umowie abonamentowej podpisywanej na 36 miesięcy lub 4599 zł brutto przy umowie zawartej na 24 miesiące. W obu przypadkach opłata startowa wynosi 5999 zł brutto. W przypadku wersji Long Range AWD o zasięgu 500 km opłata abonamentowa w ramach umowy podpisywanej na 24 miesiące wynosi 4999 zł brutto przy opłacie startowej 9999 zł brutto.

W jednej i drugiej wersji w cenie abonamentu mamy możliwość przejechania 10 000 km w 12 miesięcy, który można zwiększyć do 15, 20 lub 25 tysięcy kilometrów. Wszelkie przeglądy i naprawy są w cenie. Do abonamentu jednak musimy dokupić ubezpieczenie i jeśli chcemy opony zimowe lub całoroczne.

Dzięki Qarsonowi może się znacząco spopularyzować elektromobilność w Polsce, szczególnie że firma planuje wprowadzenie innych, prawdopodobnie tańszych samochodów elektrycznych do oferty. Oferta na Teslę jest bardzo ciekawa, ale jednak dość kosztowna.

źródłowww.qarson.pl

7

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

7
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
6 Thread replies
6 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
JacekDomingoPrzemekLukaszNorbert Cała Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz
Gość
Tomasz

..” Oferta na Teslę jest bardzo ciekawa, ale jednak dość kosztowna…” ciekawy eufemizn :)
3999 i opłata startowa 5999…bez komentarza.

Lukasz
Gość
Lukasz

4000*36=144.000zlotych w skali trzech lat, bardzo spoko zwazywszy ze podobnie kosztuje cala nowa tesla model 3 w Europie… Co wiecej widze to jako idealne rozwiazanie dla firm i alternatywe dla leasingow. Mega!

Przemek
Gość
Przemek

Łukaszu, wydasz 144.000 zł i nie masz nic… Jeżeli weźmiesz w Leasing to po 3 latach sprzedasz auto za – lekko licząc – połowę ceny. Mówimy o 72.000 zł różnicy. Dla mnie to nie jest żadna alternatywa.

Tomasz
Gość
Tomasz

Tak, zapłacisz za nową teslę w ciągu trzech lat ale jej nie będziesz mieć – faktycznie mega :)

Domingo
Gość
Domingo

Hehe, dokładnie… kolega Przemek najwyraźniej lubi wszelakie abonamenty i subskrypcje :)
Taki jest teraz przeciętny użytkownik „wszystkiego”:
• muzyka – Apple Music / niby masz a nie masz
• Adobe Lightroom / niby masz a nie masz
• i inne
• teraz możesz mieć Teslę :)

Polska nie ma infrastruktury gotowej na wzrost pojazdów 100% elektrycznych. Poza tym nie zapominajcie jak w Polsce produkuje się prąd.

Jacek
Gość
Jacek

Jeśli wpuscisz to w koszty firmy to robi się ciekawie