iMagazine

Cloudflare w końcu uruchomił własny VPN – darmowy 1.1.1.1 Warp i płatny 1.1.1.1 Warp+

25/09/2019, 10:49 · · · 6

W kwietniu br. pisałem o nowej usłudze Cloudframe – 1.1.1.1 Warp i 1.1.1.1 Warp+. Z zapowiedzi firmy wynikało, że uruchomią ją wkrótce, a tymczasem musieliśmy czekać blisko pół roku na start usługi.

1.1.1.1 Warp dla iOS – z tego linka dostaniesz 1 GB za darmo miesięcznie

Byłem bardzo pozytywnie nastawiony do ich przedsięwzięcia, ale niestety nie jest tak różowo, jak podejrzewałem, że będzie.

 

 

Po pierwsze, aby otrzymać dostęp do Warp, należy uaktualnić aplikację – update pojawił się wczoraj w nocy. Po drugie, po przesunięciu suwaka pojawi się prośba o zainstalowanie profilu VPN – jest on wymagany.

 

 

Miłym dodatkiem są wyraźne odpowiedzi na ważne pytania na samym początku, po uruchomieniu aplikacji. Dowiadujemy się z nich, że Cloudflare przetrzymuje minimalną ilość danych na nasz temat i wykorzystuje je tylko do prowadzenia usługi. W przypadku jakichkolwiek zmian, zostaniemy o nich powiadomieni i będziemy musieli na nie wyrazić zgodę.

 

 

W opcjach konfiguracji możemy ustawić program, aby korzystać tylko i wyłącznie z DNS-ów Cloudflare lub dodatkowo z usługi Warp. Warp jest darmowy, ale ma ograniczoną prędkość, a płatny 23,99 PLN miesięcznie Warp+ ma nam zapewnić szybsze transfery i „omijanie korków w internecie”. W opcjach dodatkowo znajdziemy opcję do dodania wyjątków, kiedy Warp ma nie działać, np. na domowym Wi-Fi lub gdy jesteśmy poza Wi-Fi.

Niestety, wstępne testy prędkości wykazują, że jest sporo wolniej niż się spodziewałem. Moja sieć oferuje maksymalnie 250 Mbps downloadu i 20 Mbps uploadu. Korzystając z mojego VPN-a osiągam od 100-220 Mbps downloadu (zależnie od serwera) oraz do 19 MBps uploadu. Warp+ (ten płatny) pokazuje mi około 120 Mbps downloadu oraz 2-3 Mbps uploadu – ta druga wartość boli w szczególności i dyskwalifikuje dla mnie usługę. Być możemy problemem jest to, że całość właśnie startuje i wszyscy mają odpalone speedtesty, przeciążając to, co jest do przeciążenia, więc będę obserwował ją w kolejnych dniach.

Ciekawostki

  • Po dodaniu profilu VPN dla Warp, przestał działać inny VPN, z którego korzystam. Musiałem odinstalować profil Warp i zrestartować urządzenie, aby przywrócić jego prawidłowe działanie. Nie wiem, po której stronie leży wina.
  • Warpa mam zainstalowanego na iPadzie oraz iPhonie i skorzystałem z linka referencyjnego – jeśli z niego skorzystacie to otrzymacie 1 GB danych w Warp+ miesięcznie za darmo. Niestety, obie instalacje Warpa nie widzą siebie nawzajem, więc darmowe dane mam na iPadzie, ale nie na iPhonie.

1.1.1.1 Warp dla iOS – z tego linka dostaniesz 1 GB za darmo miesięcznie

6

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.


6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
6 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MariuszMikołajLutekJanuszWojtek Pietrusiewicz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartek
Gość
Bartek

*jeśli ktoś był na waitliście to nie radzę instalować na nowo aplikacji z linku. Wrócicie do 1.1.1.1 bez Warpa a miejsce na liście oczekujących na Warpa to na chwilę obecną 2 000 000 z kawałkiem

Janusz
Użytkownik
Janusz

Czy można na jednym koncie mieć iPad i iphona z jedną opłata czy , trzeba płacić 2 razy abonament ?

Lutek
Gość
Lutek

Tutaj właśnie tkwi też mój problem, tyle że z Androidem. Na urządzeniu może być aktywny tylko jeden profil VPN jednocześnie. Mam więc do wyboru albo Warpa albo Adguarda (bloker reklam) z aktywowanym DNSem od Cloudflare :(…

PS. U mnie w aplikacji pokazuje, że miesięczny koszt Warp+ to równe 20,00 zł.

https://imgur.com/a/MKG4OJQ

Mikołaj
Użytkownik
Mikołaj

Wiele sobie obiecywałem po usłudze DNS + VPN Cloudflare. Okazało się, że oferta nie jest tak atrakcyjna. Osobiście nie widzę powodów, aby przenosić się od mojego obecnego dostawcy VPN (korzystam z ich oferty już od kilku lat), który za 100 USD rocznie daje mi licencję na 5 urządzeń jednocześnie, natywną apkę na każde nich (stacjonarne, mobile, urządzenia Applowe, z Windowsem i inne), a nawet możliwość wprowadzenia ich konfiguracji na routerze w domowej sieci, co w ogóle rozwiązuje problem ilości licencji. Do tego 160 lokalizacji na świecie, brak logów i ich własne serwery DNS. Nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba :)

Mariusz
Gość
Mariusz

Co to za VPN?