iMagazine

Apple, tajemna konferencja i nagrody dla najlepszych

03/12/2019, 08:24 · · · 3

Zgodnie z zapowiedzią, 2 grudnia, w Nowym Jorku odbyła się kameralna konferencja Apple, o nazwie „Best of 2019.” Wydarzenie nie było transmitowane w Sieci, a jego uczestnicy mieli zakaz wykonywania zdjęć; w trakcie trwania. Co się tam wydarzyło?

Jeden z uczestników opublikował nawet w Sieci zdjęcie sceny, na której widniał napis „And the winners are…” („Zwycięzcą jest…”), ale zostało ono błyskawicznie usunięte.  A koniec końców nic szczególnego, względem poprzednich lat, się nie wydarzyło. Apple uhonorowało najlepsze aplikacje i gry mijającego roku. Jedyną nowością była specjalna, osoba, część poświęcona Apple Music – to coś w rodzaju narody muzycznej, którą teraz będzie przyznawało Apple. Specjalna ceremonia wręczenia tych nagród jest zapowiedziana na 4 grudnia i ma być transmitowana LIVE w Internecie (prawdopodobnie również na kanale YouTube Apple). Szerzej o tym przeczytacie w osobnym wpisie, ale warto nadmienić, że statuetkę po raz pierwszy przyznano Billie Eilish.

Za najlepszą aplikację na iOS została uznana Spectre Camera – służąca do robienia zdjęć z wykorzystaniem AI. Na platformie iPadOS, wg Apple, króluje cyfrowa wersja notatników Moleskine, czyli aplikacja Flow. Komputery z systemami macOS przywitały w tym roku Affinity Publishera i to on zwyciężył w tej kategorii aplikacji. Jeśli zapytacie natomiast o tvOS, za lidera uznano The Explorers.

Przechodząc do gier, za najlepszą na iPhone’a uznano: Sky: Children of the Light, a w przypadku iPada: Hyper Light Drifter. Choć komputery Mac nie są uznawane za wymarzony sprzęt do gier, to na tej platformie, wg Apple, w 2019 roku dominował GRIS. AppleTV należy natomiast do Wonder Boy: The Dragon’s Trap. Przyznano także nagrodę platformy Apple Arcade, na której grą roku zostało Sayonara Wild Hearts.

Więcej na temat trendów, które zauważą Apple możecie się dowiedzieć w z informacji prasowej, opublikowanej w Newsroom marki.

źródłoAppleinsider.com

3

Krzysztof Kołacz

Fan Apple. Redaktor iMagazine.pl. 🎙 Podcaster: www.boczemunie.pl. Mówca publiczny. 🏃🏻‍♂️ Biegacz. Pasjonat ☕️ speciality. 👉 www.krzysztofkolacz.pl


3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
przemqq32Krzysztof KołaczArtek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artek
Gość
Artek

Mówiłem że  TV Awards :P

przemqq32
Gość
przemqq32

Live będzie w Polsce 5 grudnia o 05:00? Dobrze liczę?