iMagazine

Sprzedażowy rekord Apple w okresie świąteczny: 277 miliony dolarów z App Store

03/01/2020, 15:00 · · · 3

Przez Święta zostawiliśmy w App Store (iOS/ iPadOS/ watchOS) rekordowe 193 miliony dolarów. Wg opublikowanego właśnie raportu Sensor Tower, to 16% wzrost względem analogicznego czasu w roku 2018.

Dla porównania, w sklepie Google Play, klienci zostawili 84 miliony dolarów, co stanowi ledwie 2,7% wzrostu rok do roku.

Jeśli spojrzymy natomiast na oba sklepy z aplikacjami – czyli App Store na platformie iOS/ iPadOS/ watchOS oraz sklep na macOS – łącznie zostawiliśmy tam 277 milionów dolarów – 11,3% więcej niż podczas Bożego Narodzenia w 2018 roku.

Sensor Tower uważa, że część z tych rekordowych wzrostów spowodowały realizację kart podarunkowych, które użytkownicy otrzymali na Gwiazdkę. Przypominam, że są one dostępne w Polsce.

Większość świątecznych, wirtualnych wydatków w sklepach z aplikacjami koncentruje się w okół kategorii gier. 210 milionów dolarów wydaliśmy na nie w tym roku. PUBG Mobile zanotował rekordowy wynik 8,5 miliona dolarów – to 431% wzrost względem 2018 roku, gdzie miał 1,6 miliona graczy.

Powyższe liczby robią niesamowite wrażenie. To potężny rynek, który z roku na rok rośnie. Można się zastanawiać dokąd zmierza ten świat, ale faktem jest – że nawet odliczając 30% prowizji dla Apple – rynek developmentu aplikacji i gier zapewnia zysk ich twórcom. Tak – to nie jest czarno-biała sprawa – ale gdy patrzę na te wyniki z perspektywy roku 2000, to w trakcie dwóch dekad milionom ludzi udało się porzucić szkodliwe (w każdym calu i bez apelacyjne) piractwo na rzecz prostego modelu. Modelu, który zawdzięczamy stworzeniu iTunes na rynku muzyki i Spotify na rynku subskrypcji.

Zakupiliście jakieś aplikacje w czasie Świąt? Dajcie znać co i dlaczego.

źródłoMacRumors.com

3

Krzysztof Kołacz

Fan Apple. Redaktor iMagazine.pl. 🎙 Podcaster: www.boczemunie.pl. Mówca publiczny. 🏃🏻‍♂️ Biegacz. Pasjonat ☕️ speciality. 👉 www.krzysztofkolacz.pl


3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MikołajKrzysztof KołaczMariuszoliwka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariuszoliwka
Gość
Mariuszoliwka

Niestety nic :) zresztą przez ostatnie 4 lata, kupiłem tylko jedna apke więc chyba nie jestem dobrym przykładem..

Mikołaj
Gość

Wow, całkiem niezły wynik. Sam co jakiś czas kupuję jakąś apkę, ale nie spodziewałem się, że aż tyle na tym zarabiają