iMagazine

CES 2020: Pojawiają się pierwsi konkurenci AirPods Pro i kolejni dla AirPods

07/01/2020, 20:01 · · · 9
fot. 9to5toys.com

AirPods Pro to niewątpliwy sukces Apple. Słuchawki sprzedają się tak dobrze, że firma zwiększyła ich produkcję, a mimo tego, czasy oczekiwania na dostawę w niektórych krajach, wynoszą kilka tygodni. Coroczne, styczniowe targi CES, to pierwszy moment w roku, kiedy można zaobserwować echa rynku. Te są jasne – każda firma już nie tylko chce mieć swoje AirPods, ale także AirPods Pro. Póki co dokanałowe słuchawki z ANC pokazali Panasonic, Technics i 1MORE. Swoich sił próbuje także JBL.

Panasonic

Panasonic zapowiedział, że ich nowe RZ-S500W posiadają kombinację systemów wycinania dźwięków otoczenia (tzw. industry-leading noise cancellation, noise cancellation, feedback noise cancellation oraz digital i analog processing). Wszystkie one mają zapewnić pożądany przez klientów poziom aktywnej redukcji dźwięków otoczenia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz każdej ze słuchawek.

Dotykowy sensor umieszczony na zewnętrznym panelu każdej ze słuchawek pozwala użytkownikom na wybór poziomu ANC lub chwilowe wstrzymanie redukcji hałasu, poprzez przytrzymanie jednej ze słuchawek.

Technics

Panasonic pokazał też drugą parę bezprzewodowych słuchawek tego typu, ale wyprodukowanych pod jego marką Technics. Model EAH-AZ70W posiada w większości te same funkcje co Panasonic RZ-S500W a dodatkowo jest odporny na zachlapania oraz posiada dodatkowy sterownik wzmacniający dźwięk.

Oba modele, RZ-S500W i EAH-AZ70W, trafią do sprzedaży w czerwcu. Ceny nie są jeszcze znane.

1MORE

Swoją propozycję konkurenta dla AirPods Pro przygotował także 1MORE. Ich propozycja oferuje mnie niż wyżej wymienione od Panasonic, ale nie jest źle. Do dyspozycji mamy dwa poziomy aktywnego wyciszenia (ANC), używając tej samej technologii co Panasonic. Dodatkowo mamy jeszcze deklarację, że są to pierwsze słuchawki na rynku, z certyfikacją THX, co oznacza, że wydobywający się z ich wnętrza dźwięk przechodzi pomyślnie testy przygotowane przez THX.

JBL

JBL przygotował natomiast kolorową odpowiedź na podstawowy model AirPods. Zachęca cena, zaczynająca się od 100 dolarów.

Nowe TUNE 220TWS mają pracować nieustannie przez 3 godziny na jednym cyklu ładowania i łącznie 16 godzin – wliczając w to ładowanie ich w dostarczonym pudełku z power bankiem. Niestety, nie uświadczymy w nich obsługi chociażby asystentów głosowych.

Szczegóły dotyczące daty wprowadzenia ich na rynek będą znane wkrótce.

JBL 300TWS to natomiast model PRO, który oprócz ciekawej gamy kolorów oferuje to, czego zabrakło u poprzednika. Jest wodoodporność IPX5 i dostęp do wirtualnych asystentów (Google i Alexy).

Ciekawą nowością jest inteligentny system automatycznej redukcji poziomu głośności TalkThru, który ma przyciszać muzykę, kiedy zaczniemy do kogoś mówić. Ciekawy jestem, czy w głośnej komunikacji miejskiej, korzystanie z tego systemu w zamierzony sposób będzie w ogóle możliwe. W końcu wiele osób w Polsce nadal traktuje transport publiczny na równi z budkami telefonicznymi.

AmbientAware to natomiast druga z nowości. To funkcja, dzięki której w zależności od wykonywanej aktualnie aktywności – tutaj również jestem ciekawy owej „magii”, którą zapowiada JBL – słuchawki mają dopuszczać wybrane dźwięki tła, np. podczas jazdy na rowerze.

Cenę 300TWS ustalono na 150 dolarów, a będziecie je mogli nabyć w ciągu najbliższych miesięcy.

źródło9to5toys.com

9

Krzysztof Kołacz

Fan Apple. Redaktor iMagazine.pl. 🎙 Podcaster: www.boczemunie.pl. Mówca publiczny. 🏃🏻‍♂️ Biegacz. Pasjonat ☕️ speciality. 👉 www.krzysztofkolacz.pl


9
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
6 Thread replies
6 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Krzysztof KołaczArturMariuszKiniMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Gość
Anna

Panie Redaktorze, uprzejmie donoszę o błędzie ortograficznym w artykule, prawidłowa pisownia: poŻądany ;)

Marek
Gość
Marek

Kolejna Pani Ania od ortografii, chyba ważniejsze jest treści artykułu sens a nie wychwytywanie czy to U,ó

Kini
Gość
Kini

Tak drogi Markó, ortografja – interpóncja, zdania skłat … kogo to obhodzi dziś? Treść terz nie mósi nic wnosić często bo wystarczy jak Marek wejdzie, kliknie – już nie wymagajmy aby zrizómiał…

Mariusz
Gość
Mariusz

Kiedy pojawiły się rendery AirPods Pro wszyscy psioczyli jakie są brzydkie, ale to co produkuje konkurencja jest tragicznie brzydkie.

Artur
Gość
Artur

@Mariusz wiem że o gustach się nie rozmawia ale Beoplay E8 2.0 moim zdaniem są bardzo ładne, szkoda tylko że technicznie odstają od konkurencji.

Artur
Gość
Artur

Szkoda że Krzysztof zapomniał o Jabra Elite Active 75t.