iMagazine

Apple pozwala wyłączyć e-maile z potwierdzeniami opłacania subskrypcji

13/02/2020, 09:27 · · · 2

Jeśli opłacacie kilka usług lub ich subskrypcji przez swoje konto Apple ID, to każdego miesiąca na skrzynkę mailową (powiązaną z kontem Apple) otrzymujecie powiadomienie o pobraniu kolejnej opłaty za odnowienie danej usługi. W pewnym momencie te wiadomości stają się po prostu „spamem”. Apple pozwala jednak temu zaradzić.

Jak zauważył 9to5Mac, Apple dodał przełącznik na karcie subskrypcji, który pozwala użytkownikom zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail dotyczących ich przedłużenia. Opcja rezygnacji dotyczy zarówno usług Apple, jak i subskrypcji w aplikacjach innych firm.

Aby zrezygnować z wiadomości e-mail dotyczących przedłużenia subskrypcji, przejdź do aplikacji Ustawienia, następie napnij w nazwę swojego konta Apple ID, wybierz  opcji Subskrypcje i wyłącz opcję „Odbieraj potwierdzenia”. Aby szybko sprawdzić listę opłacanych z konta Apple ID subskrypcji, możecie użyć tego shortcuta.

źródło9to5mac.com

2

Krzysztof Kołacz

Fan Apple. Redaktor iMagazine.pl. 🎙 Podcaster: www.boczemunie.pl. Mówca publiczny. 🏃🏻‍♂️ Biegacz. Pasjonat ☕️ speciality. 👉 www.krzysztofkolacz.pl