iMagazine

Od marca nie zapłacimy za subskrypcję YouTube przez App Store

14/02/2020, 16:36 · · · 3

YouTube, jako kolejny, duży gracz po Netflixie, usuwa możliwość rejestracji w serwisie oraz płatności za subskrypcję YouTube TV i kont premium, ze swojej aplikacji mobilnej na iOS i iPadOS. Dziś wysłał dziś e-maile do klientów, którzy subskrybują jego usługę YouTube TV za pośrednictwem Apple App Store, z informacją, że ich subskrypcje „App Store” zostaną wycofane w marcu.

Zmiana nastąpi z dniem 13 marca 2020. Od tego dnia YouTube TV nie będzie akceptować płatności za zakupy Apple w aplikacji.

Nie wiadomo, dlaczego YouTube kończy wsparcie subskrypcji za pośrednictwem App Store. Może być to związane z brakiem planów co do implementacji logowania metodą „Sign in with Apple”, która wkrótce będzie konieczna, aby twórca aplikacji mógł pobierać w jej ramach jakiekolwiek opłaty. Podobnie do sprawy podszedł Netflix.  Pomijam już kwestię prowizji, którą firma musiała płacić Apple za możliwość łatwego rozliczania się przez użytkowników w ramach ich kont AppleID. Było to 30% kwoty pojedynczej subskrypcji przez pierwszy rok, a jeśli po nim subskrybent nadal utrzymywał subskrypcję, Apple obniżało tę prowizję do 15%.

Aplikacja YouTube TV będzie musiała usunąć wszystkie odniesienia do subskrypcji i rejestracji w swojej aplikacji, gdy znikną zakupy w aplikacji. Użytkownicy będą mogli nadal korzystać z aplikacji YouTube TV na platformach Apple, ale będą musieli zarejestrować się w celu subskrypcji na stronie internetowej.

źródłomacRumors.com

3

Krzysztof Kołacz

Fan Apple. Redaktor iMagazine.pl. 🎙 Podcaster: www.boczemunie.pl. Mówca publiczny. 🏃🏻‍♂️ Biegacz. Pasjonat ☕️ speciality. 👉 www.krzysztofkolacz.pl


3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
EmerytKrzysztof Kołaczjucier Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jucier
Gość
jucier

ja płacę Netfilx w , nic nie pisali, że nie mogę.