Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu iPhone 12 – pre-ordery od 16 października, dostawy od 23/10, 12 Pro Max i 12 Mini dopiero w listopadzie – oraz inne przecieki nt. keynote’a „Hi, Speed”

iPhone 12 – pre-ordery od 16 października, dostawy od 23/10, 12 Pro Max i 12 Mini dopiero w listopadzie – oraz inne przecieki nt. keynote’a „Hi, Speed”

9
Dodane: 3 lata temu

Jon Prosser dzisiaj opublikował kilka nowych informacji na temat tego, co zobaczymy podczas keynote’a „Hi, Speed” w przyszłym tygodniu, ale jest też kilka ciekawych przecieków od innych źródeł.

iPhone 12 / Mini / Pro / Max

Jeśli chodzi o iPhone’y 12, to Jon podaje kilka nowych informacji:

 • iPhone 12 6,1” i iPhone 12 Pro 6,1” zadebiutują jako pierwsze (źródło: Jon Prosser).
 • iPhone 12 Mini 5,4” i iPhone 12 Pro Max 6,7” będą dopiero dostępne od listopada (źródło: Jon Prosser).
 • Cena iPhone’a 12 Mini ma zaczynać się od 649 USD za model 64 GB (źródło: Jon Prosser).
 • iPhone 12 i iPhone 12 Pro – pre-ordery ruszają dnia 16 października, a pierwsze dostawy są przewidziane na 23 października (źródło: Jon Prosser).
 • iPhone 12 Mini – pre-ordery 6 listopada, w sklepie 13 listopada (źródło: Kang).
 • iPhone 12 Pro Max – pre-ordery 13 listopada, w sklepie 20 listopada (źródło: Kang).

AirPods Studio

 • Produkcja masowa AirPods Studio przewidziana jest na 20 października 2020 r. (źródło: Jon Prosser).
 • Oznacza to, że te nowe słuchawki nie będą miały premiery obok iPhone’ów (źródło: Jon Prosser).
 • Będą dwa modele AirPods Studio – „luksusowe” i sportowe (spodziewam się w takim razie AirPods Studio i AirPods Studio Sport) (źródło: Jon Prosser).
 • AirPods Studio, w wersji wykonanej z metalu i skóry, mają kosztować 599 USD (co jest znacznie drożej od konkurencji) (źródło: Jon Prosser).
 • AirPods Studio Sport, wykonane z tańszych materiałów, mają kosztować 349 USD. (źródło: Jon Prosser).

AirTags

 • Prezentacja i premiera ma odbyć się dopiero w marcu 2021 r. (źródło: Jon Prosser).

HomePod Mini

 • 3,3” / 8,4 cm wysokości (źródło: Kang).
 • Sercem ma być Apple S5 (źródło: Kang).
 • Pre-ordery od 6 listopada, w sklepach od 16 listopada (źródło: Kang).
 • $99 USD (źródło: Kang).

AirPower → MagSafe

 • Apple planuje wprowadzić ładowarki indukcyjne MagSafe i MagSafe Duo do sprzedaży (źródło: Kang). Mają wspierać odpowiednio jedno lub dwa urządzenia i ładować je przy 15 W.

Ze złych wiadomości… niektóre źródła donoszą, że aparaty między iPhone 12 Pro, a 12 Pro Max będą się znacząco różniły. Max ma mieć większe matryce za obiektywami.

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 9

na cultofmac pisali jeszcze o “magnetic cover”. Myślę, że rozwiązanie z Motoroli Z Play/iPada Pro 11 w postaci modułowych pleckow to naprawdę dobry pomysł. Motoroli słabo wyszło z wypromowanie tego rozwiązania, ale wiadomo, że w przypadku Apple sprzeda się jak ciepłe bułeczki.

AirTags w marcu… to już zaczyna trącać groteską, tak samo jak mata ładująca , HomePod mini trochę za bardzo mini, liczyłem na coś nieco większego ,patrzę na miarkę i te 8 cm to naprawdę mini, prawdziwa miniaturka , byle jej nie wkładali do jajka z niespodzianką, nie wiadomo zresztą co było w zamyśle przy tworzeniu tego głośnika, czy ma to być coś co zbieramy do hotelu ( nie bardzo wiem , jakby to miało działać , przy hotelowych wifi) zobaczymy we wtorek .

Obecny homepod w hotelowym WiFi działa bardzo dobrze. Przynajmniej w tych dwóch hotelach, w których z niego korzystałem.

Ostatnio przebywałem w hotelach sieci Accor i tam wifi wymagało przelogowania co 24h, przy 5 dniowym pobycie trochę to irytujące .

Martwiłem się, na co zamienię SE. Mam 7 ale nie korzystam, robi za zapas. Nietrafiony prezent dla córki, która używa też SE. Nie mogła się przestawić, był dla niej za duży (i za obły :), dla mnie też niewygodny. Jeśli wielkość i design się potwierdzą, za 2 lata zmieniamy na mini :)

Kurczę – znowu namieszali… Przez ostatnie 2 lata używałem Maxa, który i tak wydawał mi się za dużym telefonem. Nowy Max ma być jeszcze większy. Do tego te przecieki w różnicach aparatów pomiędzy Pro, a Max tez mnie denerwują. Nie wiem, czy w tym roku nie przesiądę się na 6,1”