Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Opaska Solo w kolorze Marigold („miodowym”)

Opaska Solo w kolorze Marigold („miodowym”)

3
Dodane: 2 lata temu

Dziś dojechała do mnie nowa opaska do kolekcji. W tym sezonie jesień-zima pierwszy wybór padł na kolor Marigold i model Solo.

Opaska Solo w kolorze Marigold

Zacznę od koloru, który jest kolorem kwiatu o nazwie Marigold – bynajmniej nie jest to kolor miodowy, jak sugeruje polskie tłumaczenie. Nie ma z miodem nic wspólnego. Jest jednak bardzo ładnym, jesiennym odcieniem, którego mi brakowało.

Oczywiście opaska została zamówiona do nowego rozmiaru koperty 45 mm, który jest w 100% kompatybilny z modelami zegarków mającymi rozmiar 44 i 42 mm.

Nauczony doświadczeniami z doborem paska Solo Pride, wiedziałem już, że noszę rozmiar 5 (pomimo 7, który wskazują miarki Apple). NIe pomyliłem się, opaska leży idealnie.

Ma lekki luz, nie opina nadgarstka, spoczywa wygodnie zarówno na jak i za kością łokciową.

Sam materiał różni się grubością (jest cieńszy) od fluoroelastomers stosowanego w klasyczny, zapinanych paskach sportowych i przez domieszkę czegoś rozciągliwego – wydziela specyficzny, przyjemny, zapach. Z pewnością niebawem już go nie będzie.

Nowe paski do Apple Watch (kompatybilne wstecznie)

Czy polecam? Tak, zdecydowanie. Kolory wbierzcie sobie sami. W tym roku zamierzam jeszcze dokupić do kolekcji nowy odcień księżycowej poświaty, ale jeszcze nie wiem, w którym rodzaju paska/opaski.

Dobrego weekendu!

Dobieramy rozmiar plecionej opaski Solo Pride Edition

Krzysztof Kołacz

🎙️ O technologii i nas samych w podcaście oraz newsletterze „Bo czemu nie?”. ☕️ O kawie w podcaście „Kawa. Bo czemu nie?”. 🏃🏻‍♂️ Po godzinach biegam z wdzięczności za życie.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 3

Super wpis o tym jak kupiłeś opaskę. A śmieci już wyrzuciłeś? Po co ja głupi w ogóle tu przychodzę skoro nie interesuje mnie Twoja opaska na zegarek. 🤦‍♂️

Myślałem, że tylko ja poczułem ogromne zażenowanie poziomem tego wpisu ale na szczęście nie, co pozwala mi sądzić, że to nie ze mną jest coś nie w porządku tylko z autorem.

Mam pytanie odnośnie opasek solo, na które ciężko mi znaleźć jakąś jednoznaczną opinie. Mógłbyś powiedzieć jak wypadają one długodystansowo? Czy się rozciągają?

Czy Tobie też się łuszczy ten matowy materiał czy te nowe opaski są pod tym względem poprawione?

Czy jak wybierałeś rozmiar to gdy pokazywało Ci 7 to byłeś bliżej 6 czy bliżej 8?

Domyślam się, że sam materiał za bardzo nie “oddycha”, ale poci Ci się bardziej ręka od zwykłej silikonowej sportowej opaski?

Czy faktycznie mając zegarek z tą opaską czuje się jakby go nie było? Ja mam obecnie w “kolekcji” zwykłą sportową opaskę, opaskę nike (tą z dziurkami) oraz nylonową opaskę sportową. Powiem szczerze, że najbardziej lubie tą ostatnią (jak tylko się je dobrze zapnie), ale chciałbym spróbować opaski solo. Jednak ta nylonowa opaska czasem wymaga poprawiania i mimo już prawie roku z nią, nie zawsze jestem w stanie odpowiednio ciasno ją zapiąć, żeby mi się nie zsuwał zegarek (bardzo tego nie lubie). Domyślam się, że opaska solo jest bardziej rozciągliwa i liczę, że ten drobny dyskomfort byłby zniwelowany.