Film koncertowy Metallica dla użytkowników Apple Vision Pro
Apple wprowadza nowe, immersyjne doświadczenie koncertowe dla użytkowników komputera przestrzennego Apple Vision Pro.
Film koncertowy Metallica, nakręcony podczas trasy M72 World Tour w Meksyku, oferuje 180-stopniowe wideo, umożliwiając widzom bliski dostęp do członków zespołu.
Apple Immersive Video zmienia sposób, w jaki ludzie doświadczają opowiadania historii i jesteśmy podekscytowani współpracą z Metalliką przy koncercie innym niż wszystkie wcześniejsze. Dzięki Metallice na Apple Vision Pro poczujesz się, jakbyś tam był: w pierwszym rzędzie, za kulisami, a nawet na scenie z jednym z największych zespołów wszechczasów.
– powiedział Tor Myhren, wiceprezes Apple ds. komunikacji marketingowej.
Będzie dostępny za darmo dla użytkowników Vision Pro od 14 marca w aplikacji TV.
Apple TV+ zapowiada dokument o Bono – pierwszy pełnometrażowy film immersyjny
Apple TV+ ogłosiło premierę dokumentu „Bono: Stories of Surrender”, który zadebiutuje 30 maja. Film będzie dostępny w klasycznym formacie oraz w immersyjnym 3D dla użytkowników Apple Vision Pro.
To pierwsza pełnometrażowa produkcja tego typu na Vision Pro. Dokument zawiera nagrania z występu Bono z 2022 roku, inspirowanego jego książką „Surrender: 40 Songs, One Story”, oraz kultowe utwory U2.
Film dołączy do kolekcji muzycznych dokumentów Apple, obok produkcji o Velvet Underground, Selenie Gomez i Billie Eilish. Wersja 2D będzie dostępna dla wszystkich subskrybentów Apple TV+.