Apple szuka osoby, która pomoże w pracach przy polskiej Siri
Po tym, jak Apple Polska szukało w lutym programisty / eksperta ds. baz danych, który miał dołączyć do zespołu pracującego przy Siri, przyszła pora na kolejny krok w rozwoju asystenta głosowego z Cupertino. Obecnie, wg informacji, na które uwagę zwróciło ThinkApple, Apple poszukuje obecnie osoby z biegłą znajomością języka polskiego (to nie oznacza, że Polaka), do pracy nad Siri w głównej, europejskiej siedzibie firmy w Cork, w Irlandii.
W ogłoszeniu zamieszczonym na portalu jobs.apple.com, 21 września pojawiła się oferta dla Siri Annotation Analyst, z językiem polskim. Nie jest to oferta zdalna, a więc kandydat musi być gotowy na relokację do Cork i pracę od poniedziałku do piątku, pomiędzy 9-17. Apple prosi też m.in. o podanie planowanych urlopów i kilka innych kwestii, które są dość standardowymi pytaniami rekrutacyjnymi w przypadku tej skali firmy.
Jeśli chodzi o wymagania, to do najważniejszych należą:
- Biegła znajomość języka polskiego z doskonałym rozumieniem gramatyki.
- Doskonałe umiejętności czytania ze zrozumieniem i pisania po angielsku.
- Doskonałe umiejętności aktywnego słuchania ze zdolnością rozumienia niuansów słownych w dialekcie polskim, w tym odmian (gwary) występujących w różnych polskich województwach i regionach.
- Dbałość o szczegóły i umiejętności krytycznego myślenia podczas oceny jakości języka i dialektu reprezentowanego przez Siri.
- Możliwość samodzielnego poruszania się po systemach i narzędziach.
- Doświadczenie w rewizji treści na podobnym środowisku, preferowane wcześniejsze doświadczenie testerskie.
- Elastyczność i zdolność dostosowywania się do zmieniających się warunków pracy i zakresu obowiązków.
- Samodzielność w pracy i przy podejmowaniu szybkich i odpowiednich działań.
- Doświadczenie jako użytkownik końcowy Siri, podobnych inteligentnych asystentów osobistych lub innej sztucznej inteligencji.
- Z powodzeniem osiąga lub przekracza cele, pracując w napiętych terminach.
- Umiejętność identyfikacji rozwiązań procesów biznesowych, które zwiększają efektywność.
Zainteresowani? Aplikować można tutaj.
Czy to oznacza, że Siri zobaczymy w iOS 15? Bardzo wątpię. Rekrutowanie jednej osoby posługującej się naszym językiem nie jest równoznaczne z tym, że firma jest na ukończeniu prac przy polskiej wersji swojego asystenta głosowego. Oczywiście Apple z całą pewnością nad polską Siri pracuje i oczywiście nikt z nas do końca nie wie od jak dawna. Jedno cieszy na pewno – Polska jest dla Apple widoczna, jak nigdy wcześniej.
Komentarze: 3
Siri – fajnie, ale tłumacz z kilkunastu języków na Polski w iOS to by była petarda.
Mam nadzieję, że jedno idzie w parze z drugim.
To już się robi nudne i żałosne. SIRI mają takie “potęgi” jak Finlandia, a Polska jest traktowana jak republika bananowa. Gdyby nie mak i watch nigdy nie kupiłbym iPhona.
To już się robi nudne i żałosne. SIRI mają takie “potęgi” jak Finlandia, a Polska jest traktowana jak republika bananowa. Gdyby nie mak i watch nigdy nie kupiłbym iPhona.