iMagazine

Dominik Łada 4 lata temu

Zakończyliśmy też naszą redakcyjną zabawę. O ile stawka była w zasadzie wyrównana, to pierwsze miejsce, całkowicie zasłużenie, należy się Wojtkowi, czyli @freemanadalbert. Brawo – zrobić prawie 153k kroków, podczas gdy drugi Paweł miał ponad 2x mniej…chapeau bas.

Moi drodzy, to był zaszczyt się z Wami ścigać!

Dominik Łada 4 lata temu

Brawa dla Wojtka! Tym razem #fitbitchallenge wygrywa @morid1n z oszałamiającym wynikiem 232864 kroków w PIĘĆ DNI. Norbert mu nie ustępował i z pełnym poświęceniem zrobił 209941 kroków. Jestem pod mega wrażeniem zaangażowania chłopaków i ich samozaparcia.

Jeszcze raz BRAWO!!!!!

Norbert Cała 4 lata temu

Bardzo nie lubię przegrywać, tym bardziej jest mi źle z tym, jakim wynikiem zakończył się ten pojedynek. Niestety wygrało z nim po mojej stronie „życie”. Jeszcze raz gratuluję Wojtkowi – dał czadu.

Podobnie jak Wojtek używałem Alty HR, podobnie jak Wojtek noszę ją na prawym nadgarstku, a na lewym jakiś inny zegarek. Ja Altę integruję z MyFitnessPal, gdzie wpisuję dzienne posiłki oraz integruję wagę Withings … znaczy Nokia. Dla mnie też to najlepsza opaska fitnessowa na rynku. Jest mała, ma czujnik HR, wytrzymuje tydzień na baterii, a wybór customowych pasków jest ogromny.

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Altę HR wybrałem z kilku powodów. Po pierwsze, regularnie wytrzymuje mi 7 pełnych dni na jednym ładowaniu. Przed rozpoczęciem tego Fitbit Challenge, wieczorem w niedzielę, podłączyłem go do ładowarki aż osiągnął 100% – trwa to bodajże dwie godziny w najgorszym przypadku. Opaska „krzyczy” o prąd na jakieś dwa dni przed całkowitym wyładownaniem, więc nie powinniśmy przegapić odpowiedniej chwili. Po drugie, Alta ma czujnik HR, który ciagle mierzy tętno, dzięki czemu bardzo precyzyjnie wylicza spalone kalorie. Do tego wszystkiego dochodzi jej niewielki rozmiar, wodoszczelność i bardzo dobrą aplikację.

Alta HR ma dwie wady. Nie integruje się z HealthKit i trzeba korzystać z innej aplikacji do synchronizowania tych danych. Jest ich mnóstwo i wiele robi to automatycznie, w tle, więc nie jest to coś, co mnie denerwuje, ale nadal liczę, że Fitbit doda tę funkcję. Drugą wadą jest automatyczny tryb synchronizacji – pożera mi to sporo prądu w ciągu dnia. W praktyce wyłączyłem funkcję „All-day sync” i uruchamiam program wtedy, kiedy chcę. W tym przypadku mam nadzieję, że tak funkcja nie zniknie. Jak widzicie, te wady są niewielkie i zupełnie mi nie przeszkadzają.

Jak ją pierwszy raz założyłem kilkanaście tygodni temu, to nie spodziewałem się, że się przyjmie w moim życiu. Noszę ją na prawym nadgarstku, więc mi w niczym nie przeszkadza. Lepszej opaski fitnessowej, spełniających moje potrzeby, nie znalazłem, więc nie pozostaje mi nic innego, jak ją polecić. A jeśli potrzebujecie GPS-a, to Fitbit ma inne modele w ofercie…

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Z jednej strony słońce, z drugiej deszcz. Udało mi się tego ostatniego dzisiaj uniknąć na szczęście. Stopy oczywiście odpadają i już chyba nigdy nie będą takie same, ale postaram się jeszcze kilka kroków nabić przed snem.

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Pierwsze 10K dzisiaj wychodzone. Planowałem zrobić 40 lub 50 tysięcy, ale mam tak powolne tempo, że chyba zabraknie mi czasu. 😞

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Od rana walczę z kolanem, które odmawia posłuszeństwa, z piętami, które bolą i ze sobą, bo przed chwilą dojechała przesyłka z Cortlandu. Te cienkie ramki! Ten ekran!

Dominik Łada 4 lata temu

Wczoraj wieczorem padłem, a tymczasem Paweł mnie przeskoczył. Wniosek – nie spać, zwiedzać ;-)

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

All is fair in love and war.

Norbert Cała 4 lata temu

To było by oszustwo, a nie zmyłka taktyczna. Z mojej strony nie będzie już ani kroku.

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Oho! Zaczyna się zmyłka taktyczna za zasłoną dymną! To oznacza, że dzisiaj muszę jeszcze więcej kroków zrobić, aby nie przegrać. To znana metoda Norberta – uśpić czujność przeciwnika podczas gdy on będzie wycierał dywany w Pendolino swoimi krokami przy 200 km/h. Przy okazji nie będzie mu padało na głowę! A w Warszawie leje od rana!

Norbert Cała 4 lata temu

Chciałem pogratulować Wojtkowi zwycięstwa!!! I oszczędzić kroków jutro, bo wiem, że jest zmęczony pewnie jak ja.

Niestety źle rozplanowałem ten tydzień, plus kilka spraw się wydarzyło które nie miały się wydarzyć. Jutro więc niestety spędzę dzień w podróży co raczej wyklucza robienie kroków. Więc się oficjalnie wycofuję.

Gratuluje zwycięzctwa. Było bardzo ciężko! Nasz wynik mówi chyba sam za siebie! Ponad 200 tysięcy kroków w 4 dni.

 

 

Dominik Łada 4 lata temu

To niesamowite – przy poprzednim #fitbitchallenge mieliśmy z Norbertem po około 200k kroków, ale na końcu. Nie mówiąc o tym, że wtedy rywalizacja trwała…7 dni. Dziś mija 4 dzień zabawy i chłopaki mają już więcej nabite niż wtedy…

Przypominam, że jeszcze przez godzinę możecie głosować, na Waszego faworyta i wygrać Altę HR.

Kto Waszym zdaniem wygra FitBitChallenge 2017? [Ankieta]

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

U. Mie. Ra. M.

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Złożyłem dzisiaj wniosek o nowy paszport – stary mi się kończy za niecały rok, a niestety nie można już latać za granicę jak termin ważności jest krótszy niż 6 miesięcy. Przy okazji spędziłem sporo czasu w Łazienkach. Znowu. Miło tam. Nie zmienia to wszystko faktu, że dzisiaj mam absolutny kryzys i oczy same mi się zamykają. Już nie walczę z Norbertem – walczę ze sobą.

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Kolejny piękny dzień. Znowu w Łazienkach. Iwona poleciła mi chować się przed słońcem, aby nie wyglądać jak redneck. Nie pomaga. Wyglądam jak redneck.

Norbert Cała 4 lata temu

No w ten sposób to ja tego nie wygram

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Dominik mnie zmusza do wykonywania akrobatyki i robienia zdjęć swoim nadgarstkom. To nie takie proste. Umieram dzisiaj i na obecną chwilę mam zaledwie 11K. Zaraz zbieram się odnowić paszport, bo kończy mi się niedługo. Ciekawe ile się naklnę w urzędzie…

Dominik Łada 4 lata temu

Norbert i Wojtek ścigają się na kroki w #fitbitchallenge używając opasek Alta HR.

Moją recenzję Alty HR możecie przeczytać w numerze specjalnym iMag Fitness lub na naszej stronie.

Fitbit Alta HR – rewolucyjna ewolucja

Norbert Cała 4 lata temu

Wyspać to się w tym tygodniu nie wyspałem :)

Dominik Łada 4 lata temu

Mamy dla Was propozycję zabawy – zagłosujcie w ankiecie, kto Waszym zdaniem wygra w #fitbitchallenge. Skomentujcie to też pod ankietą – najlepsze wpisy zdobędą nagrody.

Do wygrania jest m.in. Fitbit Alta HR!

Kto Waszym zdaniem wygra FitBitChallenge 2017? [Ankieta]

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Szukam motywacji. Przesyłka konduktorska mile widziana!

Norbert Cała 4 lata temu

Dziś będzie dużo dużo gorzej z krokami. Siebie mogę pokonać, i pokonałem już kilka razy w tym tygodniu. Pracę mogę przełożyć, realizować chodząc, ale zakończenia roku pierwszoklasisty nie przełożę, lodów z Maksem nie mogę zamienić na chodzenie, a doby nie rozciągnę na 48 godzin. Dobrego dnia!

Norbert Cała 4 lata temu

Dziś na imprezie @Play_Polska wypiłem trochę alko więc nie mogłem jechać. Poszedłem do domu na piechtę.

Dominik Łada 4 lata temu

Patrząc na wyniki Wojtka i Norberta, które są imponujące oczywiście, zastanawiam się ile w tym czasie…schudną. Ja przy poprzedniej naszej akcji z #FitbitChallenge straciłem 4kg.

Dominik Łada 4 lata temu

Kolejny dzień i kolejne rekordy. Norbert i Wojtek umierają, głownie na nogi, a my ich gonimy…

Przy okazji drobna poprawka do wczorajszej informacji o tym czego kto używa w redakcji iMagazine – Wojtek jednak ma Charge 2.

Norbert Cała 4 lata temu

Biegnę sobie spokojnie obok Maksa na rowerze, a jakiś inny biegacz podnosi rękę w geście „siemanko”. Czy właśnie dołączyłem do jakieś sekty?

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Dzisiejszy dzień rozpocząłem z godzinnym opóźnieniem – rano po prostu zignorowałem budzik i kompletnie nie pamiętam czy dzwonił czy nie. To z kolei spowodowało, że nie kupiłem Iwonie croissanta, za co na szczęście mi się nie oberwało. Niedługo później udałem się do Galerii Mokotów, oczywiście pieszo…

Spokojnie sobie szedłem słuchając książki ze Storytel.pl, gdy dorwał mnie jakiś paparazzi. Z Galerii wróciłem dwie godziny później – dwie godziny, w których nie nabiłem żadnych kroków – do domu.

Po drodze jednak zahaczyłem o fizjoterapeutkę, która rozmasowała mi „sparaliżowane” mięśnie pleców, nóg i barków. Okazuje się, że robienie 35 kilometrów dziennie bez żadnego sensownego przygotowania nie jest dobrym pomysłem. Kto by pomyślał?! To mnie kosztowało kolejną godzinę…

Wiewiórki jak zwykle obserwowały mnie, tym razem z litości – buty zamieniłem na klapki, aby uniknąć bąbli na palcach. Z wczorajszym sobie poradziłem za pomocą igły…

Obecnie nabiłem 32 tysiące i jestem bardzo mocno w plecy, a moje ciało odmawia posłuszeństwa. Nie wiem do ilu dzisiaj dojdę, ale nie zapowiada się to zbyt różowo…

A dlaczego tak mało pisałem dzisiaj? Każdy wpis kosztuje czas, a to się przekłada na kroki. Postaram się bardziej w kolejnych dniach.

Norbert Cała 4 lata temu

Wczoraj zrobiłem maraton,
z okładem – właśnie sobie to uświadomiłem. Dziś jednak boli mnie wszystko!

Takiego wykresu tętna też chyba nigdy w życiu nie miałem.

 

Dominik Łada 4 lata temu

Mija drugi dzień naszej równoległej do chłopaków, redakcyjnej rywalizacji. Stawka, oczywiście poza Wojtkiem, jest bardzo wyrównana. Ciekawe czy tak równe tempo wytrwa do końca.

Ponieważ pojawiały się pytania, jakich Fitbitów używamy, już daję znać:

  • Wojtek, czyli @freemanadalbert, używa Charge HR
  • ja, czyli @dominiklada, używam Alta HR
  • Mateusz, czyli nasz dział graficzny, @mateuszgileta, używa Blaze
  • Paweł, czyli @pawelhac, używa Flex 2
  • Małgorzata, czyli nasza „makowa kuchnia”, używa Charge 2
  • Marek, czyli @wojtaszek, używa Charge HR
  • Patrycja, czyli @ipatrycjar, używa Charge 2
  • Krzysztof, czyli nasz webmaster, @MoriaCat, używa Charge 2
  • Jan, czyli @yasiek_, używa Alta HR
  • a, czyli nasza korekta, @ania13, używa Charge 2
Norbert Cała 4 lata temu

I took 60,000 steps and earned the Blue Suede Shoes badge! #Fitbit

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Planowałem dzisiaj zrobić 55 tysięcy kroków, ale niestety planu nie zrealizuję – ścięgno na kolanie odezwało się przy 30K i nie chcę go bardziej przeciążać niż już to zrobiłem (50K). Dodatkowo nie pomaga bąbel na małym palcu – dzisiejsza temperatura zrobiła swoja. Muszę obmyślić strategię na jutro, bo obecnie to mam ochotę odciąć sobie nogi. 🙂

Norbert Cała 4 lata temu

Właśnie zrobiłem pierwszą „piątkę” w życiu. W pół godziny bo ciężkim treningu ja korcie, zrobieniu 32 tysięcy kroków o przebiegnięciu rano 3km. Czas chyba OK?

Nie muszę wygrac tego Challengu, już się czuję wygranym!

Norbert Cała 4 lata temu

Sorki że odpuściłem kroki. Ale jak ktoś proponuje trening ma szklance to wybiera się squasha.

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Moje stopy błagają o litość. Ich ból łagodzi jedynie piękno i przyjazność otoczenia.

Norbert Cała 4 lata temu

To moja aktywność z dziś … tak rano biegłem.

To moj pierwszy bieg w życiu – 2,8 km w 19:38 min. Pytanie do biegaczy to OK, czy nie OK?

Norbert Cała 4 lata temu

Co robić z tymi kaloriami? Od wczoraj mam nowy problem – co robić z tymi kaloriami??? Nie umiem tyle zjeść, a byłem wczoraj ponad 2000 na minusie. Dziś pewnie będzie podobnie.

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

AAAAAAAAASzukam masażystki stóp, która przyjedzie do Łazienek Królewskich.

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

W końcu mamy ładną pogodę, więc korzystam z niej w Łazienkach Królewskich.

Na miejscu oczywiście ogromne ilości fauny i flory. Urodziły się też małe kaczuszki, a wiewiórki chodzą głodne.

Pałac nadal stoi. Pilnuję go.

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Dzisiejsze spacery sponsoruje Storytel.pl oraz Olfen Żel. 🙃

Norbert Cała 4 lata temu

Jak zrobić trochę kroków z rana zamiast stać w korkach, a jednocześnie zrobić dziecku frajdę? Maks jedzie rowerem do szkoły, a ja biegnę obok niego.

Droga zajęła nam dokładnie tyle samo czasu co samochodem.

PS. Stopa mega boli, ale podobno bardziej nie będzie już. Mniej też nie :/

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Błon dżiorno!

Dzisiaj rano odezwała się moja powojenna rana i trochę kuśtykam na prawą nogę, ale nie poddaję się i walczę dzielnie od świtu.

W ramach programu #zostańbohateremwswoimdomu poszedłem do pobliskiej piekarni po croissanta dla żony. Tylko 6 kilometrów. Dostałem buziaka, więc się opłacało.

A jak wasz poranek?

Dominik Łada 4 lata temu

Pierwszy dzień #FitbitChallenge zakończył się. Chłopaki ostro walczą, ale my, w redakcji iMaga, też nie próżnujemy…

Norbert Cała 4 lata temu

Żeby nie było – ja fanem @fitbit jestem od bardzo dawna. Dokładnie od marca 2013.

Mam taki mały konkurs / kto pierwszy zgadnie co to za model Fitbit mierzył mi wtedy kroki, zgarnie nagrodę niespodzianke ode mnie. Odpowiedzi wysyłamy jako mention do mnie na Twitterze.

Norbert Cała 4 lata temu

Taki tam spacerek po podwórku na zakończenie dnia

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Hmm Norbert chyba sobie odciął stopę skoro nie boli i ma 44K. To może ja jednak nie pójdę spać?

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Kibicujcie Norbertowi, żeby miał siły i wolę do walki nie tylko ze mną, ale przede wszystkim z kontuzją.

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Nie wierzę, że zrobiłem pieszo ponad 36 kilometrów jednego dnia. Nie mam pojęcia skąd miałem na to dzisiaj energię, ale chciałbym podziękować swoim dziadkom, rodzicom, kuzynom i wujkom – bez nich nigdy by się to nie udało.

Jak się czuję? Jakbym przeszedł przez piekło. Zmrożone. Całkiem smaczne.

Norbert Cała 4 lata temu

Kroki krokami, boląca stopa itp ale trzeba ruszyć głową – czyli trening squasha. Dziś na szklance!!!

Potem się okaże w jakim stanie jest moje rozcięgno.

Norbert Cała 4 lata temu

Próbuję się ratować i walczymy dalej. Teraz nie tylko z Wojtkiem ale też z bólem.

Norbert Cała 4 lata temu

Odnowiła mi się kontuzja z poprzedniego Challenge – naderwanie rozcięgna podeszwowego. Oby to nie był koniec mojej zabawy. Trzymajcie kciuki.

To co robi Wojtek jest niesamowite 💪 – nie wiem skąd ma tyle siły.

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Te trzy wiewiórki spotkałem dzisiaj na swojej drodze do 40K kroków. Idę dalej. Umrę.

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Internet mi się skończył. Pakiet dokupiony, ale cholera wie kiedy go aktywują. A tymczasem surfuję na Edge’u. 😆

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Pałac na Wodzie prezentuje się okazale, jak zwykle.

Most po drugiej jego stronie zresztą też.

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Idę i nagle pawia spotkałem!

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Wiewiórka mi towarzyszy w biciu rekordu!

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

A już myślałem, że Norbert się poddał…

W międzyczasie zrobiłem sobie drzemkę, zjadłem drugie śniadanie i pooglądałem rozgrywki DreamHack w PlayerUnknown’s Battlegrounds. Kolejny spacer sponsoruje Red Bull.

P.S. Odpowiadając na pytania: korzystam z Fitbit Alta HR.

Dominik Łada 4 lata temu

W związku z naszym #FitbitChallenge polecamy numer specjalny iMagazine – iMag Fitness, w którym znajdziecie zestawienie najciekawszych tematów motywujących do ruszania się. W numerze są też recenzje wszystkich najnowszych opasek Fitbit.

Zapraszamy – numer dostępny oczywiście w aplikacji oraz w PDF.

Norbert Cała 4 lata temu

Gdy półtora roku temu zamykałem pierwszy dzień FitBitChallenge wynikiem 26 tysięcy kroków wydawało mi się to być szczytem szczytów.  W tym roku przed południem mam prawie 22 tysiące. W tej edycji, jak widać jeńców nikt nie będzie brał.

Dobra strona to taka, że mogę bez problemów dużo jeść :)

Dominik Łada 4 lata temu

Równolegle z Wojtkiem i Norbertem postanowiliśmy wystartować z redakcyjnym challengem. U nas też jest gorąco… Zastanawiam się kto pierwszy…zejdzie…

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Niczym Robert Kubica, robię właśnie pitstop na śniadanie. Niestety, zajmie mi do dłużej niż dwie sekundy.

Norbert Cała 4 lata temu

Coś kroki nie lecą

 

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Pozdrowienia z Kopca Powstania Warszawskiego. Czuję się tutaj dzisiaj trochę jak Rocky / Sylwester Stallone jak trenował w jednym z filmów. Pozostaje mi tylko dodać, że ta piosenka tutaj pasuje.

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Ten to ma dobrze…

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Dzisiejszy dzień zapowiada się pięknie. Ciepło, bezchmurne niebo i z koparką na prawym pasie Wisłostrady.

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Croissantów nie było, ale świeża bułeczka z wiśniami już tak.

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Dziń dybry…

Idę szukać croissanta.

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Jestem w stanie się założyć, że jak tylko wybije północ to Norbert zacznie nabijać kroki, a ja w tym czasie będę sobie słodko spał.

Norbert Cała 4 lata temu

Na kilka godzin przed startem wygląda to na kaszkę z mleczkiem, ale to może być zasłona dymna Wojtka.

Wojtek Pietrusiewicz 4 lata temu

Za około 35 godzin ruszamy z Fitbit Challenge, a Dominik już mi rozdaje rzeczy do zrobienia „ASAP”. Czyżby to był spisek?

Norbert Cała 4 lata temu

Poprzedni #fitbitchallenge wygrałem. Z Dominikiem było cieżko, ale wiedziałem czego się po nim mogę spodziewać. Wojtek jest tu dla mnie zagadką. Nie wiem jak mocną ma determinację, ja mam mocną!