iMagazine

Zmiany w taryfach internetowych w Chorwacji

02/07/2013, 10:23 · · · 4

Od dwóch dni jestem na wakacjach w Chorwacji. Wprawdzie wakacje są od tego aby odpoczywać, ale okazuje się, że prowadząc magazyn internetowy niestety człowiek musi być w stałym kontakcie ze światem. W dzisiejszych czasach, podstawą takiego kontaktu oczywiście jest internet.

W zeszłym roku byłem też w Chorwacji i przygotowałem Wam podstawowe informacje nt prepaidowego internetu. Dziś przekazuję Wam update. Skoro wg Polskiej Izby Turystyki w tym roku w Chorwacji będzie ok. 500k turystów z Polski, liczę, że moje informacje przydadzą się.

Po pierwsze, tak jak poprzednio wspominałem, w miejscu w którym znajduję się, najlepszy zasięg ma sieć VIP. W tym roku nic pod tym względem nie zmieniło się.

VIP w tym roku pozostawił opcję z zeszłego roku – czyli 50+30 kun i mamy 1GB transferu. Jednocześnie wprowadził opcję internetu płatnego wg stawki dziennej – 10 kun/dzień za, uwaga, 1GB transferu. Opcja bardzo atrakcyjna, tym bardziej, że VIP oferuje całkiem przyzwoite transfery.

Niestety nie ma róży bez kolców… Niby jest opcja 10 kun/dzień, ale mamy możliwość kupienia kredytu za…50 kun. Zatem kupujemy kartę, za 20 kun, na której jest „2 dni internetu” i musimy dokupić za 50 kun doładowanie na kolejne 5 dni – zatem mamy najmniej opłacone 7 dni. Jeśli jesteśmy krócej, nawet Pani w salonie VIP mówiła mi, że lepiej za każdym razem kupować nowe SIMy.

Drugą nowością jaką wprowadził VIP jest możliwość zakupu karty MicroSIM, dedykowanej do iPada. Tutaj też jest przedziwna sytuacja – normalna karta SIM kosztuje 20 kun i mamy na niej kredyt w wysokości 20 kun. Natomiast karta MicroSIM kosztuje 50 kun i ma…kredyt 20 kun. Niczym obie karty nie różnią się od siebie, także jeśli macie w sobie żyłkę majsterkowicza i chcecie bawić się w przycinanie karty to zaoszczędzicie 30 kun… czyli de facto 3 dni internetu.

Na koniec jeszcze jedna informacja. Zmienił się w VIPie APN.

  • APN: data.vip.hr
  • Login/hasło: 38591
4

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Krystian Dumanarkoman Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
narkoman
Gość

Ja tam wole T-Mobile Simpa i 10 kun za 24h no limit. A jak dwa iPhone wysyłają zdjecia z wakacji po iMessage, to 1Gb czasem nawet za mało :-D Brak limitow rządzi :-)

Krystian Duma
Gość
Krystian Duma

W punkcie 10 regulaminu jest napisane że jest limit transferu w pełnej prędkości 1 GB. https://www.simpa.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=1884&rType=2

narkoman
Gość

Nie będę się spierał, rok temu targałem przez to całe serie seriali i zawsze szło całkiem zacnie – a na pewno przekraczałem 1GB ;-)

Krystian Duma
Gość
Krystian Duma

z taryfy 10KN/24H/1GB to kożystam od 2 lat będąc w chorwacji. Jedno to to że zwykle pani w salonie jak jej się nie pokazało wydruku ze strony internetowej to nie za bardzo wiedziała o co chodzi. A tak w ogóle to po przekroczeniu 1GB internet po prostu zwalnia.