iMagazine

Moje aplikacje na iPhonie – a.d. 2014

28/12/2014, 21:47 · · · 12

Podejrzewam, że jednym z popularniejszych prezentów, choć oczywiście drogich, były iPhony. Byliście grzeczni, macie kochających bliskich, Mikołaj o Waszych marzeniach nie zapomniał… Nie ważne, czy jest to Wasz pierwszy, czy też kolejny już iPhone, podrzucam Wam moją listę programów, z których korzystam na co dzień. Może mój wybór pomoże Wam w dostosowaniu swojego telefonu do swoich potrzeb. Trochę przygotowanie tej listy trwało, ale już jest i zaczynamy.

Zaznaczam, że krótkie opisy programów dostosowałem dla „newcomers” także „miszczów” proszę o cierpliwość i wyrozumiałość.

Na swoim iPhonie 6 Plus mam zajęte trzy ekrany – niestety nie udało mi się bardziej wszystkiego w wygodny sposób skomasować. Najczęściej używane aplikacje mam na pierwszym ekranie i pasku. Resztę aplikacji mam na pozostałych ekranach, w katalogach. Katalogi mam ponazywane tak jak mam ponazywane – czasem adekwatnie do zawartości, a czasem nie, ale się przyzwyczaiłem także tak mam. Nazwy katalogów mam takie same, w większości przypadków, jak na iPadzie…ale jest tu większy „miszmasz”. Na iPhonie również używam Spotlight aby wyszukać aplikację – jest to bardzo wygodna i w moim odczuciu najszybsza forma znalezienia tego co się chce. Na iPhonie mam zainstalowane w sumie 174 programy. Cieszy mnie to, że coraz więcej z nich dostosowanych jest do ekranu mojego iPhone 6 Plus.

Zacznę od podstawowej aplikacji, jaką musicie zainstalować;-) – czyli iMagazine. Dzięki niej możecie czytać nasz magazyn, ale też w wygodny sposób przeglądać newsy jakie pojawiają się na naszej stronie www dzięki wbudowanemu czytnikowi RSS. Po zainstalowaniu naszej aplikacji znajdziecie ją w Newsstand, czyli Kiosku z gazetami.

W pasku mam:

Telefon – w końcu to iPhone

Mail – mój podstawowy i jedyny program do poczty

Safari – moja podstawowa przeglądarka www

Tidal – mój podstawowy w tej chwili program słuchania muzyki, streaming w jakości HiFi

Ekran główny:

Wiadomości – systemowe iMessages – darmowe SMSy z innymi użytkownikami iPhonów, iPadów i maków

Kalendarz – bez niego nie wiem co się dzieje

Zdjęcia – mój podręczny album ze zdjęciami, które mam zawsze ze sobą

Aparat – systemowy aparat, z którego najczęściej korzystam

Evernote – notatki tylko w nim robię, bo jest crossplatfomowy i…współpracuje z analogowym notesem Moleskine.

WeatherPro – wg mnie najlepsza aplikacja do prognozy pogody. Bardzo rozbudowana.

Google Maps – moje podstawowe mapy w iOS

SoundHound – do rozpoznawania muzyki jaka „leci” gdzieś i nie wiemy co to

Katalog „Social Network” – ogólnie jak sama nazwa wskazuje aplikacje związane z SM: FacebookLinkedInGoogle+SkypeHangoutsTwitter i Facebook Strony (do zarządzania fanpage’ami), Viber (zanim nie było FaceTime z niego dzwoniłem z niego), Facebook Messenger, Yelp (tym wyszukuję knajpy), FaceTime (systemowy program do wideorozmów, a od iOS7 też głosowych), Vine (w sumie nie używam…), Foursquare (przestałem używać i chyba odinstaluję)

Katalog „Chmura” – zarządzanie plikami: iFiles (zarządzanie plikami na wszelkich serwerach i chmurach), DropboxOneDriveBoxDysk GoogleCopySeagateMedia (do odtwarzania mediów z bezprzewodowych dysków Seagate), QManager (zarządzanie NASem QNAP), Qfile (zarządzanie plikami na NASie QNAP).

Katalog „Płatności” – moje programy powiązane ogólnie z płatnościami: SkyCash (moja portmonetka w iPhonie – płacę za bilety, parkowanie, kino), mytaxi (bardzo wygodna forma zamawiania i płacenia za taksówki), PayPal (moje płatności, ale głównie za granicą)

Ustawienia – centrum sterowania wszechświatem;-)

Wunderlist – program do zarządzania moimi zadaniami, czyli ToDo, IMO najlepszy do prostego GTD, crossplatformowy

Zegar – systemowy, często potrzebuję wiedzieć jaka jest godzina w innych częściach świata, budzik też się przydaje

Katalog „Dyktafon”Dyktafon (systemowy dyktafon, wystarcza do większości zadań), RØDE (soft do niesamowitego zewnętrznego dyktafonu RØDE, wpinanego przez złącze Lightning)

Katalog „News” – w którym mam aplikacje, dzięki którym jestem na bieżąco z wszelkimi informacjami ze świata. Jest to Flipboard (dynamiczna gazeta), Zite (mój absolutnie ulubiony czytnik newsów z genialnym algorytmem podsuwającym czytelnikowi newsy, które mogą go zainteresować ze źródeł, o których istnieniu nawet nie słyszał, kupiony w tym roku przez Flipboarda i nie wiadomo kiedy przestanie działać, bo zapowiedzieli niestety)Feedly (czytnik RSS), Pocket (zapisuję sobie w nim ciekawe linki oraz czytam dłuższe teksty)

Zdrowie – systemowe centrum informacji o naszym zdrowiu, większość aplikacji współpracujących z HealthKit wrzuca tu dane

Yanosik – CB-RADIO w iPhonie

Znajdź mój iPhone – obowiązkowy program do instalacji – służy do namierzania swojego iPada, iPhona, Maka

Kiosk, czyli Newsstand – tutaj mamy domyślnie wszystkie gazety i magazyny jakie czytamy. Polecam oczywiście nasz iMagazine. Polecam też Connected Magazine. Poza tym macie do wyboru kilkaset tytułów, z czego coraz więcej jest po polsku. Pamiętajcie, że większość jest płatnych, choć sama aplikacja do czytania jest za darmo. iMagazine i Connected są w pełni darmowe;-)

iBooks – applowa aplikacja do czytania książek i PDFów – świetna)

Tweetbot 4 – najlepszy chyba program do czytania Twittera, choć nie jest bez wad

Slack – świetne narzędzie do pracy grupowej w firmie

iphone6plus_2

Teraz drugi ekran:

Katalog „Business” – 1Password (manager haseł – obowiązkowy), , WordPress (do zarządzania WordPressem, ale po ostatnich aktualizacjach został wykastrowany i wolę używać przez Safari), AirPort (program do zarządzania siecią Wifi opartą o Apple Airport), Speedtest (do sprawdzania prędkości internetu), TeamViewer (zdalne wsparcie dla rodziny z pecetami, ewentualnie zdalne zarządzanie swoim komputerem), Quicklitics (do sprawdzania statystyk Google Analytics), MacTracker (baza danych WSZYSTKICH przętów Apple od początku istnienia firmy), Tether (aplikacja do zarządzania routerami TP-LINK), AppAnnie (rozbudowane statystyki dla deweloperów)

Katalog „Books” – eGazety (tu też znajdziecie iMagazine), Katalog Ikea (świetny interaktywny katalog), Kindle (kiedyś mój podstawowy program do czytania, bo synchronizuje mi się też z moim Nexusem 7, ale odkąd mam iPad Air2 to nie używam Androida)

Katalog „Apple” – iTunesApp StoreiTunes Connect (dla developerów)

Katalog „iWork” – Keynote (darmowy odpowiednik Powerpointa), Pages (darmowy odpowiednik Worda), Numbers (darmowy odpowiednik Excela), iA Writer (mój podstawowy edytor tekstów na iOS), Dokumenty (edytor tekstów od Google), Mój Orange (do zarządzania rachunkami w Orange), Scanner Pro (program do skanowania dokumentów), Screenshot (program do robienia screenshotów ze stron www), Business Card Reader Pro (skaner wizytówek), Scan (do czytania kodów QR), WinZip (rozpakowuje pliki ZIP)

Katalog „Narzędzia”Kalkulator (systemowy), Apple Remote (pilot do iTunes i AppleTV), DualLevel (odkąd jest systemowy Kompas z funkcją poziomicy niby nie potrzebne, ale wolę DL za klasyczny wygląd), Metal Detector Pro (detektor metalu, świetna zabawa dla dzieci, działa nad wyraz dobrze), Decibels (miernik poziomu hałasu), My Movies Pro (moja baza DVD i BL, fajna bo czyta po kodach tekstowych), RoomScan (świetny program do robienia planów pomieszczeń)

Katalog „Productivity”Focus Time, Retpeat Timer (oba programy do wdrażania w życie systemu „Pomodoro” ułatwiającego koncentrowanie się na pracy, pierwszy chyba lepszy)

Katalog „Fitness”Nike+ Running, RunKeeper, Runtastic (programy, których ja używam do biegania, z czego pierwszego najczęściej, dwa pozostałe trackują jeszcze inne sporty), Ski Tracks (obowiązkowy program dla narciarzy), 200 Situps, 100 Pushups (trener przysiadów i pompek), Heart Rate (prosty pulsometr, ale z tego co widzę chyba zniknął z App Store, generalnie do wyboru są dziesiątki podobnych aplikacji), TargetWeight (fajny motywator przy odchudzaniu), Argus (bardzo rozbudowany krokomierz korzystający z dobrodziejstw koprocesora M7/M8), Babolat Play (świetny program do zbierania danych z gry w tenisa rakietą Babolat Pure Play), BMI Calculator (kalkulator BMI), Sleep Cycle (świetny budzik i tracker snu), iHealth SpO2 (narzędzie do sczytywania danych z pulsoksymetru, integruje się z HelathKit przez co dane lądują w aplikacje Zdrowie), Alcoreg (alkomat – przy okazji fajna zabawa, a w ogólw ładnie zrobiona polska aplikacja), MyFitnessPal (must-have każdego lifeloggera i osoby aktywnej fizycznie, aplikacja do zbierania danych o odżywianiu, kaloriach, aktywnościach fizycznych itd, synchronizuje się z HelathKit)

Katalog „Photo” – mój zestaw aplikacji foto, do robienia zdjęć i ich obróbki, wzbogacający funkcje systemowego Aparatu: Camera+ (kiedyś mój główny aparat), 645 Pro (świetny, bardzo rozbudowany aparat z nastawami znanymi z lustrzanek), Polamatic, Pocket Photo (do obsługi przenośnej drukarki do zdjęć od LG), OldBooth (genialna polska aplikacja, do zabawy ze zdjęciami, której współtwórcą jest nasz grafik – Pejot), Light Meter (zamień iPhona w światłomierz – przydatne), Magic Hour (do określania kiedy będzie w naszej lokacji „magiczna godzina”), GeoTagr (jak nie masz w aparacie GPS to można tego używać do geotagowania zdjęć), F-Stop (dla fotografów, do obliczania głębi ostrości), TiltShiftGen (generuje efekt zdjęć makro), One Color (fajny, polski program do „wyciągania” ze zdjęć jednego koloru), Pro HDR, Adobe Ideas, Elsticam, InstaSize (obowiązkowy program dla instagramowców, umożliwiający np publikację prostokątnych zdjęć)

WP Program TV – tu sprawdzam co jest w TV

JakDojadę – najlepiej wydane unijne pieniądze z programu 8.1;-)…świetny program wyszukujący połączenia autobusowe/tramwajowe w miastach

The Converter – konwertuje wszystko na wszystko i ma bazę kursów walut

Wikipedia – klient Wikipedii

Air Video HD – mój podstawowy program do oglądania wideo z komputera. Genialnie współpracuje z AppleTV, konwertuje w locie formaty jakich nie czyta iOS i wspiera polskie napisy

AV Controller – wygodny pilot do amplitunera Yamahy

McDonald’s – tak, przyznaję się, lubię „junkfood”, a dzięki tej appce mam kupony zniżkowe

Avea – sterowanie oświetleniem Elgato Avea

mydlink Baby – elektroniczna niania działająca nawet spoza domu

VirtualnaWarszawa – tak wygląda przyszłość w inteligentnym wsparciu użytkownika w zamkniętych budynkach

iphone6plus_3

Wreszcie trzeci ekran:

Katalog „Games” – nie jestem graczem, na iPhonie mam kilka pozycji ze względu na syna, „na poczekanie” – Lane SplitterParkingMania (w pewnym momencie, jakieś 2 lata temu. absolutny hit dla mojego syna), Traffic Rush, TrainConductorWorld QuizChess FreeReckless Racing, The Incident (fajna gra zręcznościowa w konwencji 8-bitowej, która rozwija skrzydła w połączeniu z iPadem), FlappyReef (polski, udany klon Flappy Birds), Moonlight lite (klasyczny Mahjong, uzależnia), HELO RC (program do zamieniania iPhona aparaturę do sterowania helikopterem RC od Griffina)

Katalog „Mapy” – mapy Apple, , Google Earthpuniverse (mapa nieba – przydatne bardzo latem jak się chce wiedzieć co za gwiazda nad nami świeci), NASA (newsy wprost ze źródeł), Waze (społecznościowa nawigacja, kupiona jakiś czas temu przez Google),

Katalog „Music” – tutaj trzymam aplikację z pogranicza muzyki: Ocarina (zamienia iPhona w okarynę), Voice Changer Plus (super zabawa z dziećmi, zmienia głos), Discovr Music (genialny program do wyszukiwania artystów podobnych do tych, których lubimy i już znamy), WiFi2HiFi (zamieniający dowolnego iPhona podłączonego do jakiegoś HiFi w bezprzewodowy głośnik dla naszego maka)

Katalog „Video” – YouTubeiMovie (do montażu filmów), Wideo (systemowy do oglądania filmów z iTunes),  TVNPlayer (filmy i programy VOD), Capture (googlowy program do nagrywania filmów i publikowania ich bezpośrednio na YouTube – nie używam już), Frameograph (do robienia filmów poklatkowych), GoPro (sterowanie kamerami GoPro)

Katalog „Polskie” – tutaj wrzucałem polskie aplikacje, ale większość z nich poprzenosiłem do innych katalogów lub pokasowałem i zostały tylko trzy: Allegro (klient Allegro), Ceneo (klient Ceneo), Tablice (żeby wiedzieć skąd jest dana tablica rejestracyjna)

Katalog „Travel” – Tłumacz (do nauki i utrwalania języków), Google Translate (tłumacz), Loty (szukasz biletu lotniczego?), HRS (do wyszukiwania hoteli), Lufthansa, SAS (aplikacje przewoźników lotniczych, generujące passbooki)

Katalog „Reference” – Google (wszystko od Google w jednym miejscu), Chrome (czasem potrzebna do usług Google), IMDB (baza z filmami), WolframAlpha (wyszukiwarka), Puffin (gdy potrzebuję otworzyć stronę www z Flashem – wszystko działa, także nie wierzcie jak Wam mówią, że nie ma Flasha na iOS;-)

Katalog „Audio” – Muzyka (ta z iTunes), TuneIn Pro (najlepszy program do słuchania radia), Podcasty (systemowy, tutaj słuchamy Nadgryzionych), Audioteka (polska księgarnia z audiobookami), Radium (program do słuchania radia).

Katalog „Wino”Vivino (świetna baza win, z rozpoznawaniem po etykietach, do tego cała społeczność użytkowników, polecam)

Katalog „Apple” – tutaj mam wrzucone wszystkie systemowe programy od Apple, z których nie korzystam, a nie mogę ich odinstalować: Pogoda, Game Center, Giełda (korzystam w okrojonej formie w centrum powiadomień), Notatki, Kompas, Przypomnienia, Kontakty (korzystam via Telefon), Passbook (sporadycznie, głównie gdzieś lecąc)

Uff, skończyłem. Mam nadzieję, że pomogłem i tym razem. W osobnych wpisach przeczytacie moje zestawienia dotyczące iPada i Macbooka Pro.

Teraz, jak na to wszystko patrzę, to chyba zmobilizuję się, aby zrobić gruntowny porządek…;-)

12

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


12
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Dariusz GardyńskiRobert WisniewskiBłażej WdowikowskiTomasz CholewaGregory House Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Red
Gość
Red

WiMP jest tragiczny ze swoim wyglądem, bazą muzyki i ograniczeniem ilości urządzeń. Nie jestem onanistą stream muzyki traktuje jako uzupełnienie wiec jakość hifi mogę sobie darować w smartfonie.

Dominik Łada
Gość

Wszystko zależy czego słuchasz – ja akurat mam to co lubię, a tego czego nie mam kupuję w iTunes. Dla mnie kluczowe jest HiFi – czuję różnicę. Na dobrych słuchawkach jest przepaść w jakości dźwięku. W związku z tym wygląd WiMPa stanowi dla mnie drugorzędną kwestię, ale teraz od zmian IMO jest całkiem spoko – wszystko rzecz gustu

Oskar
Gość
Oskar

A wiadomo może kiedy aplikacja iMagazine zostanie zoptymalizowana pod kątem iPhone’a 6 Plus?

daszek
Gość
daszek

Bardzo przydatny artykuł i fajna, gustowna tapeta z lollipopa :D

Dominik Łada
Gość

Brawo za spostrzegawczość. Jakoś nikt na to nie zwrócił uwagi wcześniej;-)

Gregory House
Gość

Ja do nawigacji używam NAVIGON ten który kiedyś dawał T-Mobile wtedy ERA , działa bardzo dobrze nawet na iPhone 6

Tomasz Cholewa
Gość
Tomasz Cholewa

Ja używam Waze i miło wiedzieć, że nie tylko ja :) Polecam, zwłaszcza z uwagi na funkcje społecznościowe i niezłe informowanie o zdarzeniach drogowych. Plus – sam edytujesz mapy, więc zamiast czekać na update Twojej okolicy przez dostawcę map, możesz sam sobie ją rozrysować.

Robert Wisniewski
Gość
Robert Wisniewski

Społecznościowo Waze jest najlepsza, jak ze znajomkami robimy zjazd, elegancko pokazuje kto kiedy dotrze i nie trzeba wydzwaniać o ile kto się spóźni.
Natomiast Yanosik wg mnie lider jeśli chodzi o ostrzeżenia, jak ktoś ma przyciężką nogę.

Błażej Wdowikowski
Gość
Błażej Wdowikowski

Jak przekonać ludzi w firmie do używania Slack?

Dariusz Gardyński
Gość
Dariusz Gardyński

Jakie w ogóle zalety są z jego używania? Jak dla mnie to kolejny komunikator jak ich wiele.

Błażej Wdowikowski
Gość
Błażej Wdowikowski

Najkrócej mówiąc to taki wewnętrzny irc. Rozwiązanie lepsze od jabbera.