iMagazine

Citymapper – komunikacja miejska w pigułce

21/09/2015, 16:01 · · · 4

Lubię opisywać aplikacje, których sam używam, które są ładne, wygodne i które zwyczajnie ułatwiają mi życie. Jako że jesteśmy w dziale „podróże”, nie mógłbym nie wspomnieć o Citymapper, który zagościł na moim iPhonie po przyjeździe do Londynu.

Citymapper 01-02

Citymapper to aplikacja ułatwiająca poruszająca się po dużych miastach z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. Zasada działania przypomina bardzo popularną w Polsce usługę JakDojadę, jednak w tym przypadku funkcjonalność jest znacznie bardziej rozbudowana. Aplikacja posiada bardzo prosty i wygodny interfejs, który pozwala na określenie celu podróży, wybranie jednego z zapisanych miejsc lub jednej z wcześniejszych tras. Wyniki wyszukiwania prezentowane są w bardzo szczegółowy sposób — otrzymujemy nie tylko plan trasy, ale także godziny odjazdów kolejnych środków transportu, dokładną pozycję przystanków, ceny biletów oraz informacje o ewentualnych opóźnieniach.

Citymapper 03-04

Dodatkowe funkcje aplikacji obejmują wyszukiwanie tras komunikacji miejskiej w pobliżu naszego położenia, informacje o działaniu np. linii metra, powiadomienia z oficjalnych kont przewoźników na Twitterze, a także możliwość udostępnienia naszej lokalizacji innym użytkownikom w celu ułatwienia spotkania. Aktualnie aplikacja działa w 28 miastach, m.in. w wielu europejskich stolicach, a także szeregu miast w Ameryce i Azji. Po 3 tygodniach korzystania z niej każdego dnia w Londynie mogę napisać, że działa ona doskonale. Najnowsza wersja posiada także wsparcie dla Apple Watch.

Citymapper pobierzecie za darmo tutaj


Ten artykuł pochodzi z archiwalnego iMagazine 8/2015

4

Tomasz Szykulski

Fotograf, podróżnik, freelancer. Student uczelni w USA, Irlandii i Australii. Zajrzyj na moją stronę - szykulski.com.


4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Mateusz KamińskiamcieqMaciej Nowakowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciej Nowakowski
Gość

Warto wspomnieć, że dostała właśnie wsparcie dla watchOS 2.0 i jest natywna!

amcieq
Gość
amcieq

Mam, używam w Londynie, potwierdzam każde słowo autora! REWELACJA!!!!!!

Mateusz Kamiński
Gość

Dzięki! Fajna appka, szkoda, że jest tak mało turystycznych miast z Europy.