Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu To nie Apple usunęło wsparcie dla Google i innych w Workflow

To nie Apple usunęło wsparcie dla Google i innych w Workflow

7
Dodane: 7 lat temu

W ciągu ostatniej doby Apple nie tylko kupiło Workflow, co mi się nie podoba, ale jeśli wierzyć ludziom, to wypuścili uaktualnienie do wersji 1.7.3, w którym usunęli wsparcie dla usług Google, Ubera, LINE i paru innych.

Problem w tym, że to nie jest prawdą. Otóż Workflow, przy podpisywaniu „papierów” z Apple, otrzymał nakaz uzyskania pozwolenia i podpisanego kontraktu od wszystkich partnerów aplikacji. Firmy lub osoby, które go nie podpisały, zostały usunięte z listy wspieranych programów.

Niestety, żyjemy w świecie rządzonym przez prawników i dlatego nie możemy mieć fajnych rzeczy…

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 7

Zawsze gdy nie ma komunikacji tworzą się takie problemy.
Wystarczyłaby informacja w changelogu.

No dobrze, tylko co to oznacza dla użytkownika? Ano nic. Nie ma tego, co robiło różnicę i brak winy Apple (to naturalne, że taka zbitka powstała, bo przejęcie, bo ten sam moment btw) w sumie generuje zasadne pytanie:

Po co Apple coś, co przestało być wartościowe? Chyba, że faktycznie chodzi o know-how, a apka jest już tylko wydmuszką i zaraz dołączy do tysięcy niesupportowanych zombie.

Tak, siak szkoda, bo fajny soft był. Teraz dla iOSa takiego czegoś nie ma, jest brak i nie zanosi się, żeby to się zmieniło w najbliższym czasie.