iMagazine

Pierwszy tunel Elona Muska i jego Nudnej Firmy

30/10/2017, 22:46 · · · 2
fot. The Boring Company

Elon Musk pochwalił się na Twitterze zdjęciem tunelu, który zbudowała jego Nudna Firma1. Tunel ma obecnie 500 stóp, czyli około 150 metrów długości. W ciągu trzech–czterech miesięcy powinien osiągnąć długość 2 mil, czyli 3,2 km. Musk zapowiedział, że w ciągu roku chcą ukończyć odcinek wzdłuż drogi 405 biegnącej od lotnika LAX do drogi numer 101. Drążenie tunelu rozpoczęto w miejscowości Hawthorne. To tam mieści się siedziba SpaceX i to właśnie obok niej zaczęto drążyć wspomniany tunel.

Nudna Firma dostała również tymczasowe pozwolenie na rozpoczęcie prac w stanie Maryland. Stan ten leży na trasie z Waszyngtonu do Nowego Jorku. Miasta te dzieli odległość około 330 km. Elon Musk planuje połączyć te dwa miasta Hyperloopem i pozwolić na podróż pomiędzy nimi w czasie poniżej 30 minut.

Wróćmy jednak do kalifornijskiego tunelu. Ma on posłużyć jako tunel dla samochodów Tesli. W kilku miejscach mają znajdować się odnogi tunelu wraz ze specjalnymi windami, gdzie będą mogły wjechać Tesle i na specjalnych saneczkach podróżować tunelem z prędkością około 250 km/h2. Sposób w jaki to ma działać możecie zobaczyć na animacji poniżej. Za trochę ponad rok powinniśmy się przekonać czy ten koncept wart jest realizacji i w rzeczywisty sposób może przyczynić się do zmniejszenia korków w miastach.

The Boring Company rozpoczęła również sprzedaż czapeczek ze swoim logo. Pierwszego dnia złożono ponad 64 tysięcy zamówień. Złośliwi mówią, że trzeba będzie na nie czekać dłużej niż na Teslę Model 3.


Błażej Faliszek

Użytkownik sprzętu Apple od ponad 10 lat. Najcześciej piszę o kosmosie (SpaceX) ale również o elektronice i DIY (Raspberry Pi, Arduino). Działam w stowarzyszeniu Hackerspace Silesia a ostatnio mocno wkręciłem się w temat filtrów powietrza.


Dodaj komentarz

MDW napisał(a):

Przecież gdy autko wjechało na ten wózeczek to potem zostaje dziurka. :) Przepustowość takiego rozwiązania jest dosłownie żadna w porównaniu z ruchem w dużym mieście. Pomijam już fakt, że na tej poglądowej animacji dziury do tunelu zajęły jeden pas ruchu. Gdyby go odblokować to przejechałoby po nim znacznie więcej samochodów niż zdołają zabrać te wózeczki. :)

l.gajewski napisał(a):

A wiesz, że Boring to jest wiercić? Sam Elon czasem się śmieje jakbyś oglądał jakieś video z konferencji i mówi, ze to jest boring, ale w większości czasu jest piekielnie poważny także Nudna Firma powinno być użyte z max raz lub z przekąsem, a nie ciagle bo to nie jest Nudna firma, a bardziej Firma od Wiercenia

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK