iMagazine

Boty – nie dziękuję

26/01/2018, 10:32 · · · 5

Paweł Okopień dzisiaj napisał kilka słów botach…

Odprawiając się na stronie KLM na moją ostatnią podróż wyświetliła się opcja, czy powiadamiać mnie o locie z poziomu Facebook Messengera. Był tam też od razu mój avatar. Zaznaczyłem tą opcje. W ten sposób po chwili kartę pokładową otrzymałem nie na e-mail, nie do wallet w iOS, a właśnie w postaci wiadomości na facebooku. W przypadku urządzeń z Androidem to z pewnością najwygodniejsza opcja. Sama karta pokładowa to jednak najmniejszy problem. Tę finalnie i tak miałem właśnie w Wallecie. Ale z Messengera otrzymałem też wiadomość o otwarciu odprawy na lot powrotny oraz o numerze gate’u. Było to bardzo naturalne i wygodne.

Ja wolę skorzystać z aplikacji App in the Air [iOS], która nie tylko może automatycznie pobierać dane lotu z mojego emaila (z tej funkcji nie korzystam), ale sama mnie odprawia, dostarcza kartę pokładową, informacje o odprawach, opóźnieniach i podobnych wydarzeniach, a przy okazji dostarcza informacje o samym locie, samolocie, lotniskach i więcej.

A botom i Facebookowi podziękuję.

5

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.


5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
andrzejWojtek PietrusiewiczJaromir Kopp (Mac Wyznawca)Krzysztof Stambuła Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof Stambuła

Widzisz tu się trochę mylisz. Boty są przydatne tam gdzie potrzebujesz skorzystać z aplikacji raz na jakiś czas. To co Paweł podał jako przykład jest idealnym zastosowaniem – przypomnę Ci nie wszyscy latają kilka razy w roku ;)

Jaromir Kopp (Mac Wyznawca)
Gość

Cholera… to już drugi raz (w ciągu ~3 miesięcy) jak się z Tobą zgadzam. Zaczynam się niepokoić 😀 😉

andrzej
Gość

Świetnie napisane chociaż moim zdaniem lekko przesadzone :)