iMagazine

Boty – nie dziękuję

26/01/2018, 10:32 · · · 5

Paweł Okopień dzisiaj napisał kilka słów botach…

Odprawiając się na stronie KLM na moją ostatnią podróż wyświetliła się opcja, czy powiadamiać mnie o locie z poziomu Facebook Messengera. Był tam też od razu mój avatar. Zaznaczyłem tą opcje. W ten sposób po chwili kartę pokładową otrzymałem nie na e-mail, nie do wallet w iOS, a właśnie w postaci wiadomości na facebooku. W przypadku urządzeń z Androidem to z pewnością najwygodniejsza opcja. Sama karta pokładowa to jednak najmniejszy problem. Tę finalnie i tak miałem właśnie w Wallecie. Ale z Messengera otrzymałem też wiadomość o otwarciu odprawy na lot powrotny oraz o numerze gate’u. Było to bardzo naturalne i wygodne.

Ja wolę skorzystać z aplikacji App in the Air [iOS], która nie tylko może automatycznie pobierać dane lotu z mojego emaila (z tej funkcji nie korzystam), ale sama mnie odprawia, dostarcza kartę pokładową, informacje o odprawach, opóźnieniach i podobnych wydarzeniach, a przy okazji dostarcza informacje o samym locie, samolocie, lotniskach i więcej.

A botom i Facebookowi podziękuję.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Krzysztof Stambuła napisał(a):

Widzisz tu się trochę mylisz. Boty są przydatne tam gdzie potrzebujesz skorzystać z aplikacji raz na jakiś czas. To co Paweł podał jako przykład jest idealnym zastosowaniem – przypomnę Ci nie wszyscy latają kilka razy w roku ;)

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

OK to ma trochę sensu, ale nie każdy ma FB. 😉

Cholera… to już drugi raz (w ciągu ~3 miesięcy) jak się z Tobą zgadzam. Zaczynam się niepokoić 😀 😉

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

Piekło zamarzło!

andrzej napisał(a):

Świetnie napisane chociaż moim zdaniem lekko przesadzone :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK