iMagazine

Apple nie pozwoli Samsungowi śledzić co oglądają użytkownicy iTunes na ich telewizorach

07/01/2019, 14:25 · · · 5

Jednym z pozytywów korzystania z Apple TV podłączonego do telewizora, który nie jest podłączony sam w sobie do internetu, jest fakt, że w takiej sytuacji producent nie śledzi tego co oglądamy (lub więcej, jak chociażby w przypadku Vizio sprzed lat). Jak tylko usłyszałem o tym, że Apple dogadało się z Samsungiem w tej kwestii, znając politykę Apple na temat prywatności użytkowników, byłem ciekawy czy dowiemy się czegoś w tej kwestii, szczególnie w obliczu informacji, że asystent Samsunga – Bixby – będzie potrafił obsługiwać aplikację iTunes Movies & TV Shows.

To pytanie zadał również Nilay Patel, w artykule na The Verge:

Is Apple going to allow Samsung’s smart TV tracking to snoop on iTunes viewers?

Apple skontaktowało się z Nilayem i poinformowało go, że Samsung nie będzie miał wglądu do danych z aplikacji iTunes Movies & TV Shows. Nie wiem jak to będzie się miało do samego Bixby, ale użytkownicy, którzy martwią się o swoją prywatność, powinni spać (oglądać?) spokojniej.

Ciekawy jestem jeszcze jednej rzeczy. Kto będzie odpowiedzialny za stworzenie (od strony kodu) tej aplikacji i czy będzie ona należycie utrzymywana? Wiemy, że trafi też do telewizorów „innych wiodących” producentów, które korzystają nie tylko z różnych systemów operacyjnych, więc chciałbym też wiedzieć jak to będzie na nich wyglądało. A co ze starszymi wersjami systemów operacyjnych? Czy aplikacja będzie równocześnie rozwijana na starsze i nowsze ich wersje? Czy w pewnym momencie aplikacja po prostu przestanie działać?


Od lat widzimy sygnały, że Apple coraz mocniej bierze się za swojego własnego „Netflixa”, ale mam wrażenie, że trochę za bardzo się z nim grzebią, szczególnie w obliczu konkurencji. Obecnie płacę stale za Netflixa, okresowo za Amazon Prime’a i HBO, a na horyzoncie mamy jeszcze usługę Disney’a oraz Apple’a. Na szczęście bardzo wygodne jest przełączanie się pomiędzy serwisami – płacę za tyle miesięcy, ile chcę i rezygnuję, gdy już obejrzałem to, co mnie interesuje. Mam jedynie nadzieję, że nie wprowadzą wymogu subskrybowania np. na pełny rok, bo to zabije dla mnie te usługi całkowicie. Martwię się też o to, że nie będzie u Apple’a wystarczająco dużo interesujących treści dla mnie. No i jestem strasznie ciekawy o dostępność filmów z iTunes.

Nie wiemy kiedy nowa usługa wystartuje, ale pytań jest zdecydowanie więcej niż odpowiedzi.

5

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.


5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PawełWojciechqbrzydalWojtek Pietrusiewicznemo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
nemo
Gość
nemo

Przepraszam wyjdę dzisiaj na malkontenta – w tytule prawidłowo będzie: „tego, co” lub „ śledzić, co oglądają”

qbrzydal
Użytkownik

Mogliby wprowadzić takiego fire tv sticka jak ma amazon. 16 GB pamięci na jeden film i kilka playlist z Apple music i wio

Wojciech
Użytkownik

W prost pewnie nie ale biorąc pod uwage ilosc pieniedzy ktora Samsung pompuje w R&D dla AI i fakt ze maja dostęp do wyświetlanych danych nie byloby wielkim problemem zrobienie analizy ogladanego kontentu na podstawie „fingerprinta” lub analizy tresci.

Paweł
Użytkownik
Paweł

No ale w czym problem, że Samsung będzie wiedział co za film oglądałem? Mogę mu nawet listę podesłać tego co mnie interesuje.
Przecież Netflix też wie co oglądałeś, nie przeszkadza Ci to?

Kupując bilety do kina online, też ujawniasz co oglądasz.
Jak dla mnie to mogę to publicznie wyświetlać co oglądam.

Słuchając muzyki na Spotify zdradzasz im czego słuchasz, pewnie lepiej kupować płyty CD w sklepie i je zgrywać na MP3.