iMagazine

Facebookowi bardzo zależy na naszym bezpieczeństwie, dlatego od 2012 roku przechowywał hasła użytkowników w formie niezaszyfrowanej

22/03/2019, 10:25 · · · 2

Brian Krebs opublikował wczoraj raport, z którego wynika, że Facebook od 2012 roku przechowuje setki milionów haseł w formie niezaszyfrowanej, czyli w plain text, do których dostęp miało około 20 tys. pracowników firmy. Facebooka przyznał się, że dotyczy to od 200 do 600 milionów haseł, a zatem prawdopodobnie dotyczy wszystkich – historycznie zaniżali wszystkie tego typu raporty.

Facebook ponadto twierdzi, że według ich badań, nikt nie skorzystał z tej „dziury” w zabezpieczeniu danych użytkowników, co z kolei oznacza, że prawdopodobnie to zrobili. Informator Briana Krebsa – pracownik Facebooka – zresztą twierdzi, że około 2000 pracowników wysłali około 9 milionów zapytań o loginy i hasła do tej niezaszyfrowanej bazy danych. Jednocześnie, Facebook informuje, że nie będzie żądał zresetowania haseł przez użytkowników. Co to oznacza dla Was?

Zmieńcie natychmiast swoje hasła na Facebooku i Instagramie.

Albo wiecie co… skoro już musicie się zająć tematem, to skasujcie od razu konta – lepiej na tym wyjdziecie. Mark Zuckerberg, Sheryl Sandberg i wiele pracowników firmy już wielokrotnie udowadniali – przepraszam za kolokwializm, ale nie da się tego inaczej powiedzieć – że mają w dupie Wasze bezpieczeństwo i prywatność.

2

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.


2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
vllazAndaar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andaar
Użytkownik
Andaar
vllaz
Gość
vllaz

Większość ludzi ma wszystkie hasła jednakowe bo tylko tak potrafią je zapamiętać :)

Brawo panowie z NSA, CIA i reszta faderalnych. Facebook zawsze do waszych usług.