iMagazine

Ampler Challenge – zaproponuj trasę na dystansie 500-1000km, pokonaj ją, zgarnij rower elektryczny

20/05/2019, 15:29 · · · 10

Niemiecki Ampler Bikes obecnie przyjmuje zgłoszenia (do 26 maja) na swój Ampler Challenge, polegający na określeniu trasy od 500 km do 1000 km, którą należy pokonać w ciągu 6 dni (lub krócej). Kusi mnie, aby się do niego zapisać…

Ampler Bikes ma w ofercie obecnie trzy modele rowerów – Curt, Stout i Stellar. Ważą od 13,5 kg do 17,2 kg, wyposażone są w Gates Carbon Drive lub 10 biegów, mają 250 W silnik elektryczny w tylnej piaście, zapewniają od 50-100 km zasięgu na jednym ładowaniu i kosztują od 2490 do 2890 EUR.

Jeden z tych rowerów może być wasz, jeśli zostaniecie wybrani do wzięcia udziału w Ampler Challenge. Warunki są następujące:

  • Należy zaproponować trasę od 500 do 1000 km na terenie Europy, którą trzeba następnie pokonać w ciągu 6 dni (lub mniej).
  • Trzeba krótko siebie opisać oraz określić dlaczego chcecie wziąć udział w tym wydarzeniu.
  • Akceptowane są zgłoszenia od par.

Ampler pomoże wybrańcom przygotować rower do podróży, zapewni same rowery i pomoże też zorganizować podróż, zapewniając również pomoc techniczną. Termin zgłoszenia mija 26 maja, czyli macie na to niecałe 6 dni. Formularz do wypełnienia znajdziecie tutaj.


Nie ukrywam, że kusi mnie niezmiernie, aby wziąć udział w tym challenge i nie tyle z powodu okazji wygrania roweru wartego więcej niż niektóre skutery, ale po to, aby w końcu zrobić to, co chciałem zrobić od dawna – wycieczkę rowerową na konkretnym dystansie, trwającą przynajmniej kilka dni. Problem mam natomiast z określeniem jakiejś ciekawej trasy (z punktem startowym w Warszawie), więc jeśli macie jakieś pomysły i chcecie się nimi podzielić, to dajcie mi cynka.

10

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.


10
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
7 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
minerzdzichWojtek PietrusiewiczMikołaj Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mikołaj
Użytkownik
Mikołaj

Za dużo niewiadomych, nie piszesz na jakim rowerze – szosa, treking, góral czy co tam innego, np. gravel. Nie piszesz czy wolisz po płaskim, wtedy raczej na północ, czy górki i góry też mogą być, wtedy na południe z W-wy pojechać możesz. Wreszcie ani słowa o orientacyjnej kondycji szanownego kolegi :) Zastanów się nad tym i napisz np. na grupie Cycling 3 City na Facebooku, tam jest sporo osób, które poradzi coś ciekawego :)

zdzich
Gość
zdzich

szczecin – ustrzyki dolne
albo suwałki – szklarska poręba

miner
Gość

Green Velo na wschodzie – od Uherec Mineralnych do Gdańska, Odra-Nysa na zachodzie – od Szklarskiej Poręby do Gdańska, albo samo pomorze Polskie od Świnoujścia do Piasków/Nowej Karczmy. Albo wzdłuż stolic pi razy oko w okolicy Dunaju – Brzecław-Wiedeń-Bratysława-Budapeszt. Wszystko to mam zinwentaryzowane na blogu. Tylko po co do tego elektryczny rower? Zamoczy się przy przenoszeniu przez Bug albo co?