iMagazine

Apple dwukrotnie zwiększa produkcję AirPods Pro

27/11/2019, 15:26 · · · 5

W ostatni weekend, Bloomberg powołując się na swoje źródła doniósł, że sprzedaż nowych AirPods Pro przerosła oczekiwania analityków i samego Apple. Dokanałowe słuchawki z aktywną redukcją szumów od firmy z Cupertino, w ciągu miesiąca stały się obiektem pożądania i niemalże reglamentowanym towarem. Tym samym koncern musiał odpowiedzieć na potrzeby rynku.

Z najnowszych doniesień wynika, że Apple podwoiło ilość zamawianych na miesiąc AirPods Pro z 1 do 2 miliona sztuk. Dwukrotnego zwiększenie zamówienia na dany produkt dokonuje się tylko wtedy, gdy popyt jest naprawdę wysoki i stabilny. Apple zna takie sytuacje, nawet w przypadku poprzednich modeli słuchawek AirPods. To produkt kompletny, który w ujęciu liczb zapewne stanowi sporą część dochodów z segmentu „Wereables, Home and Accesories” – zaraz po zegarkach Apple Watch.

Serwis Asia NIKKEI donosi, że Apple zwiększyło ilość egzemplarzy w ramach taśm produkcyjnych chińskiej firmy Luxshare – gdzie produkowane są AirPods Pro. Apple wysłało także zapytanie o zwiększenie produkcji do Wietnamu, gdzie fabryka GoerTek składa pozostałe modele nadgryzionych, bezprzewodowych słuchawek. Wszystko wskazuje więc na to, że kolejny rok z rzędu, linia AirPods’ów będzie hitem kwartału świątecznego. Przypuszczam, że zaraz obok zegarka Apple Watch oraz iPhone 11, którego recenzję znajdziecie w listopadowym numerze.

Obecnie, w polskim Apple Online Store, okres oczekiwania na słuchawki w wersji Pro wynosi 4 tygodnie. Pozostałe modele zostaną wysłane do szczęśliwych nabywców w ciągu jednego dnia roboczego.

Gdyby ktoś miał wątpliwości: Apple się nie kończy. Macie już swoje AirPods? Jaki model i od jak dawna?

źródłoAsia.nikkei.com

5

Krzysztof Kołacz

Fan Apple. Redaktor iMagazine.pl. 🎙 Podcaster: www.boczemunie.pl. Mówca publiczny. 🏃🏻‍♂️ Biegacz. Pasjonat ☕️ speciality. 👉 www.krzysztofkolacz.pl


5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
TomaszKrzysztof P.MichakKrzysztof KołaczMariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariusz
Gość
Mariusz

Krzysztofie, litości! Skoro postanowiłeś zajmować się dziennikarstwem technologicznym to zwracaj uwagę na warsztat i przestań używać określenia „w przeciągu”. Poprawna forma to „w ciągu” np. jednego dnia. W przeciągu to można stać.

Michak
Gość
Michak

Byłem. Zakupiłem, Używam. Faktycznie bdb. Dostępnosć tak jak każdego innego sprzętu więc nie wiem po co się nakręcać.

Krzysztof P.
Gość
Krzysztof P.

Zamówiłem AirPods Pro gdy zamawiałem Smart Battery Case, SBC już mam, natomiast AirPods Pro będę odbierał 03.01.2020, termin jest tak odległy ponieważ do zamówienia Apple daje możliwość grawerowania z której skorzystałem. Sprawdzałem dostępność słuchawek w Apple Store na terenie Niemiec i na daną chwilę dostępne są od ręki we wszystkich dwunastu sklepach. Posiadałem już AirPods pierwszej generacji i nie byłem z nich zadowolony, 2-krotnie wymieniałem z powodu usterek, obecnie zamówiłem ponieważ potrzebne są mi podczas wykonywania pracy, w większości do prowadzenia rozmów telefonicznych, do słuchania muzyki mam Beats Studio3, natomiast w domu muzyki słucham na Sonoro Meisterstück.

Tomasz
Gość
Tomasz

Co to znaczy „stały się obiektem sporządzania” ?? może obiektem pożądania !