Sporo dodatków do Microsoft Flight Simulator 2020 już dostępnych – płatne i darmowe

25/08/2020, 10:07 · · · 5

Osoby, które mnie śledzą na Twitterze, TwitchuYouTubie zapewne zauważyły, że od tygodnia sporo czasu poświęcam na latanie w Microsoft Flight Simulator 2020. Nie bez powodu – ten symulator jest absolutnie niesamowity i nawet bugi mnie nie zrażają. Każdego ranka, po przebudzeniu, zastanawiam się, gdzie dzisiaj polecę. Od paru dni jednak wybór mam jeszcze większy!

Bazowa gra zawiera 30 lotnisk, która są ręcznie dopieszczone, aby przypominały te z prawdziwego świata. Poza nimi, jest jeszcze ponad 30 tys. innych lotnisk, stworzonych na bazie zdjęć satelitarnych. MSFS2020 jednak wspiera dodatki od twórców trzecich i pierwsze z nich już zaczęły się pojawiać.

W grze, jeśli wejdziecie do zakładki Marketplace, to znajdziecie listę dostępnych dodatków. Oficjalnie. Zanim jednak polecicie kupować tam wszystko, jak leci, to poczekajcie sekundę… można taniej.

Orbx jest jednym z twórców płatnych dodatków. Obecnie w ofercie posiadają:

Jak widać, jest sporo taniej, a przy okazji mają rzeczy, których nie ma w sklepie MSFT. Sam w pierwszej kolejności kupię prawdopodobnie LOWI i zobaczę, jak wygląda, może dzisiaj po południu – zapraszam na Twitcha.

Jeśli jednak preferujecie nie wydawać dodatkowych monet na grę (co jest nieuniknione, więc trzeba się z tym pogodzić), to możecie przejrzeć listę dodatków na MSFSaddons.org – znajdziecie tam software do śledzenie ruchu głowy (również app na iPhone wykorzystujący Face ID), malowania do samolotów i więcej.

Już dawno nie byłem tak podekscytowany grą komputerową (symulatorem) – jest naprawdę wyjątkowa. Pełna recenzja (bardziej pierwsze wrażenia po paru dniach grania) w nadchodzącym na dniach wydaniu iMagazine.5

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.