Zdjęcie okładkowe wpisu Xbox Cloud Gaming dostępne na iOS/iPadOS i w przeglądarce Safari z ponad 100 tytułami

Xbox Cloud Gaming dostępne na iOS/iPadOS i w przeglądarce Safari z ponad 100 tytułami

6
Dodane: 2 lata temu
fot. 9to5mac

Po kilku miesiącach ograniczonych testów beta, Microsoft oficjalnie wprowadził publiczną i otwartą wersję beta swojej nowej platformy Xbox Cloud Gaming. Obejmuje to obsługę przeglądarki Safari na iOS/iPadOS (z systemem iOS 14.4 lub nowszym) i macOS, dzięki czemu można grać w gry z wykorzystaniem chmury MS.

W poście na blogu Xbox, Microsoft oficjalnie zadebiutował z nowym interfejsem sieciowym Xbox umożliwiającym dostęp do publicznej wersji beta Xbox Cloud Gaming. Firma zachwala, że ​​możemy grać w „ponad 100 wysokiej jakości gier konsolowych” bezpośrednio w przeglądarce, korzystając z subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate i kompatybilnego kontrolera (przypominam, że iOS, iPadOS i macOS wspierają ich obsługę).

Od wczoraj usługa Xbox Cloud Gaming jest dostępna dla wszystkich członków Xbox Game Pass Ultimate w 22 krajach. Jeśli jesteś członkiem lub chcesz nim zostać, po prostu przejdź na stronę xbox.com/play w przeglądarce Microsoft Edge, Chrome lub Safari, aby zacząć grać w setki gier z biblioteki Xbox Game Pass.

Microsoft twierdzi, że gry w Xbox Cloud Gaming są obsługiwane na urządzeniach iPhone, iPad (ale potwierdziliśmy już, że także na Makach).

Inne wymagania obejmują połączenie internetowe o przepustowości co najmniej 10 Mb/s. Dajcie znać, czy gracie.

Krzysztof Kołacz

👨🏻‍💻 Technologia, kawa i my sami. 🎙 W podcaście „Bo czemu nie?”. 📰 W newsletterze „The Menu Bar” oraz tutaj. Kocham 🏃🏻‍♂️ i ☕️ specialty.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 6

Działa zajebiście dobrze. Mam xbox-sa z ultimate i chyba będzie od święta, jak mi się zachce na projekcji grać. Z iMakiem 27″ nawet mimo obecnie 720, ma być 1080, w przeglądarce Safari wszystko śmiga, jest w pełni grywalne. Naprawdę polecam. Od teraz platforma nie ma żadnego znaczenia. Można na wszystkim. Czekamy na dodanie EA pass i temat praktycznie domknięty.

A gdzie moge znalezc jakas liste gier? To sa wszystkie te ktore sa w gamepass?

Jak wspomniałem nie ma np. dostępu do EA pass (które w ultimate jest). Także wszystkich tytułów dostępnych na X-ie nie ma, ale za moment ma się to zmienić. Z tego co zauważyłem są braki – np. na kompie w chmurze nie pogramy w takiego klasyka jak FF7. Pewnie Japończycy nie zgodzili się na takie coś, bo chcą nadal zarabiać na tytule na PC/Androidzie

Grasz na padzie? Niestety, ale z myszką i klawiaturą na macu mi nie działa.

Musi być pad, nie ma innej opcji. Także owszem na padzie, choć w niektóre tytuły z przyjemnością zagrałbym na klawiaturze / myszy. Niestety, takiej opcji nie ma.